Espumisan® Logo
Espumisan Logo Button closes the side navigation

Kur iegādāties?

Baltais troksnis

Kas ir baltais troksnis mazuļiem?

Gandrīz visiem vecākiem kādā brīdī ir bijušas grūtības ar bērna iemidzināšanu. Nemierīgi mazuļi var neļaut vecākiem gulēt visas nakts garumā. Bet līdztekus barošanai un mierināšanai vecāki var darīt vēl ko citu, lai radītu vidi, kas palīdz mazulim nomierināties. Baltā trokšņa atskaņošana ir pierādīts veids, kā vieglāk iemidzināt mazuļus.

Baltais troksnis ir vispārējs termins, kas raksturo relaksējošas un monotonas skaņas, piemēram, lietus vai okeāna skaņas. Runājot par balto troksni mazuļiem, mēs ar to domājam noteiktu skaņas diapazonu, kuru mazuļi bija pieraduši dzirdēt mātes dzemdē. Iztēlojieties slāpētu radio statisko šņākoņu apvienojumā ar gaisa kondicioniera dūkšanu. Ir pieejams daudz dažādu telefona lietotņu un baltā trokšņa ierīču.

Vai baltais troksnis palīdz mazuļiem aizmigt?

Daudzi vecāki ir pieredzējuši to, ka putekļu sūcēja vai matu fēna skaņa šķietami nomierina mazuļus. Kaut gan tā izklausās pēc neparastas tautas medicīnas metodes, tam patiesībā ir zinātnisks pamatojums. Pētījumos ir pierādīts, ka zīdaiņa iemigšanas izredzes ir vismaz trīsreiz lielākas, ja viņu nomierina ar baltā trokšņa ierīci.

Kā baltais troksnis nomierina mazuļus?

Tāpat kā daudzus pieaugušos nomierina skaņa, ar kādu lietus lāses sitas pret jumtu, vai vēja aukas, arī mazuļus nomierina noteiktas skaņas. Bet kāpēc? Atcerieties, ka mazulis dzīves pirmos mēnešus ir pavadījis mātes miesās. Šo vietu mēs uzskatām par klusu un mierpilnu, taču vēl nedzimušā bērna ausij tā bija vieta, kur pastāvīgi bija kāds troksnis. To var salīdzināt ar ikdienas trokšņu skaņu, ko mēs dzirdētu, iegremdējot galvu vannā. Baltais troksnis aptuveni līdzinās skaņai, kādu mazulis bija pieradis dzirdēt dzemdē. Tas rada līdzīgu efektu kā vecāku ilga, maiga čukstēšana, sakot “kuššš”. Pētījumos ir pierādīts, ka, klausoties balto troksni, dažu minūšu laikā palēninās mazuļa sirdsdarbības ātrums.

Cik skaļam jābūt baltajam troksnim mazuļiem?

Ir skaidrs, ka baltais troksnis var palīdzēt mazuļiem vieglāk iemigt. Bet cik skaļam tam jābūt? Amerikas Pediatrijas akadēmija min 50 decibelus kā ieteicamo trokšņa robežvērtību. Zinātniskajos pētījumos ir pierādīts, ka palīdz 67 decibelu skaļums. 

Kad mazulim neizmantot balto troksni?

Baltā trokšņa lietotnes

Vienkāršākais veids, kā mazulim atskaņot balto troksni, ir izmantot viedtālruņa lietotni. Lietotnē “Babyschlafsounds” tiek piedāvātas 16 nomierinošas trokšņa, dabas un mūzikas skaņas, kas palīdzēs iemidzināt mazuli. Ir pat iespējams ierakstīt un atskaņot pašiem savus trokšņus un pievienot taimeri ikdienas režīmā.

Jāievēro piesardzība, ja mazulis iepriekš nav saskāries ar balto troksni. Zīdaiņu ausis ir daudz jutīgākas nekā pieaugušajiem, tāpēc trokšņa skaļums noteikti ir svarīgs faktors, kas jāapsver, lai nesabojātu mazuļa dzirdi. Ir pieejami daudzi mazuļiem droši izstrādājumi, kas regulē mazuļa dzirdēto trokšņa līmeni.

Tam var būt arī nelieli trūkumi, piemēram, ja mazulis gulēšanas procesā pārāk paļaujas uz balto troksni, nakšņošana pie vecmāmiņas bez šī miega palīglīdzekļa var radīt grūtības. Tāpat ir iespējams, ka baltais troksnis vienkārši neiedarbosies uz jūsu mazuli. Turklāt ilgstošas un nemitīgas raudāšanas epizodes var liecināt par zīdaiņu kolikām. Tā ir gastrointestināla problēma, kuru nevar vienkārši atrisināt ar baltā trokšņa lietotni. Tad mazulim iemigt var palīdzēt tādi bezrecepšu medikamenti kā Espumisan.

Kāpēc baltais troksnis manam bērnam nepalīdz?

Par šo tēmu ir veikti daudzi pētījumi, un to rezultāti ir pretrunīgi. Taču šķiet, ka gastrointestinālie traucējumi, piemēram, pasliktināta ogļhidrātu uzsūkšanās, ir viens no biežāk minētajiem zīdaiņu koliku cēloņiem. Ogļhidrātu atlieku fermentēšanās palielina ogļskābās gāzes un ūdeņraža daudzumu. Vēders var būt piepūties vai ciets, tas var rūkt, un var izdalīties gāzes.

Espumisan® sniegtā palīdzība zīdainim ar gāzēm vēderā

Zīdaiņu kolikas ir bieži sastopamas maziem bērniem, un tās var mazuļiem izraisīt ievērojamu diskomfortu. Espumisan aktīvā viela simetikons nodrošina palīdzību. Ir pierādīts, ka simetikons mazina koliku izraisīto diskomfortu zīdainim.

Espumisan aktīvā viela simetikons izmaina elastību gāzes burbulīšiem, kuri ir uzkrājušies ēdiena masā kuņģa un zarnu traktā. Kad šie burbulīši pārsprāgst un no tiem atbrīvojas gāze, tā var viegli uzsūkties zarnu sieniņās un tikt izvadīta ar zarnu kustībām jeb peristaltiku atraugājoties vai caur anālo atveri.

Viena Espumisan aktīvās vielas deva apvienojumā ar balto troksni var ātri remdēt ilgstošu raudāšanu vakaros un nemierīgo čīkstēšanu pa dienu.

packshot-3-global_Esp_100mg_ml_emulsion_LV

Espumisan® 100 mg/ml emulsija

Emulsija ar 100 mg/ml simetikona gāzu izraisītu gastrointestinālo simptomu ārstēšanai.

Uzzināt vairāk

Espumisan® - dažādas zāļu formas jūsu vajadzībām

image-lineup-5-global_Esp_Caps_40_LV

Espumisan®
40 mg kapsulas

Mazina vēdera pūšanos, ko izraisa lielas un treknas maltītes, jutīgums pret pārtikas produktiem, stress un mēnešreizes.

Uzziniet vairāk
image-lineup-2-global-Esp_L_LV

Espumisan® L
40 mg/ml emulsija

Viegli norijama emulsija ar 40 mg/ml simetikona.

Uzziniet vairāk
image-lineup-3-global-Esp_Easy_LV

Espumisan®
Easy 125 mg granulas

Inovatīvs preparāts granulu formā vienkāršai un neuzkrītošai gāzu uzkrāšanās kontrolei arī ārpus mājām, neuzdzerot ūdeni.

Uzziniet vairāk

Espumisan® TV reklāma

Play Video
lt_LTLithuanian