Espumisan® Logo
Espumisan Logo Button closes the side navigation

Kur iegādāties?

Zīdaiņu kolikas

Kas ir zīdaiņu kolikas? (Ievads)

Zīdaiņi ir tikko ieradušies mūsu pasaulē. Viņi nemitīgi atklāj ko jaunu par sevi un savu apkārtni. Taču ne visi šie atklājumi ir patīkami, un vienīgais veids, kā paust nepatiku, protams, ir raudāt. Mazuļa raudāšana var noslogot vecākus pa dienu un laupīt viņiem miegu pa nakti. Kā uzminēt, ko mazulītis tagad vēlas?

Lai gan raudāšana ir normāla, daudzi vecāki saskaras ar neatlaidīgu un neizskaidrojamu mazuļa raudāšanu, kas var radīt ievērojamu stresu ģimenei. Zīdaiņa kolikas, ko definē kā raudāšanu vairāk nekā trīs stundas dienā un trīs dienas nedēļā, bieži ietver nemierīgu čīkstēšanu pa dienu, bet visspēcīgākā raudāšana parasti ir vēlu pēcpusdienā vai vakarā. 

Pēc 3 līdz 4 mēnešiem simptomi parasti pazūd, tāpēc tās sauc par trīs mēnešu kolikām. Tās skar aptuveni 10–30% bērnu visā pasaulē. 

Kāpēc mans mazulis nepārtraukti raud? (Iemesli)

Par šo tēmu ir veikti daudzi pētījumi, un to rezultāti ir pretrunīgi. Taču šķiet, ka gastrointestinālie traucējumi, piemēram, pasliktināta ogļhidrātu uzsūkšanās, ir viens no biežāk minētajiem zīdaiņu koliku cēloņiem. Ogļhidrātu atlieku fermentēšanās palielina ogļskābās gāzes un ūdeņraža daudzumu. Vairums vecāku simptomus raksturo kā vēdera rūkšanu un gāzes, kas ir vēl viena pazīme problēmām kuņģa un zarnu traktā. 

Kādas sajūtas izraisa zīdaiņu kolikas? (Simptomi)

Ja mazulim ir kolikas, viņa raudāšanu raksturo kā skaļu, spalgu un griezīgu, un tā var ilgt vairāku stundu garumā. Mazuli nevar nomierināt, viņu samīļojot, pabarojot vai nomainot autiņus. Mazuļa ķermenis ir saspringts, un viņš var savilkt rokas un kājas. Vēders var būt piepūties vai ciets, tas var rūkt, un var izdalīties gāzes.

Vai jāvēršas pie ārsta?

Ja mazulis bieži raud neierasti ilgi vai nepārtraukti, vienmēr labāk ir vērsties pie ārsta. Ārsts veiks pilnīgu fizikālo izmeklēšanu, lai izslēgtu citus akūtas zīdaiņa raudāšanas iemeslus, piemēram, infekcijas vai traumas. Novērots, ka ar mātes pienu barotiem un ar mākslīgo piena maisījumu barotiem zīdaiņiem koliku apmērs ir vienāds. Taču govs piena izslēgšana no mātes uztura var labvēlīgi ietekmēt zīdaiņa kolikas. (Laktozes nepanesība mazuļiem ir samērā maz ticama. Taču govs piena olbaltumvielas var izraisīt zīdaiņu kolikas.) 

Kā mazināt gāzes vēderā zīdaiņiem, lai viņi beidzot varētu gulēt?

Šeit sniegti daži vienkārši padomi, kas var palīdzēt. Barošanas laikā mazulis jātur stāvāk, lai izvadītu norīto lieko gaisu. Maigs spiediens uz zīdaiņa vēderu mēdz nomierināt mazuli un palīdzēt. Tādi bezrecepšu medikamenti kā Espumisan tiek plaši lietoti, lai atvieglotu zīdaiņa kolikas. Sastāvdaļa simetikons ir vēdera pūšanos mazinoša viela, kas neuzsūcas un ir izcili panesama. 

Espumisan® - palīdz nomierināt zīdaini ar kolikām!

Zīdaiņu kolikas ir bieži sastopamas maziem bērniem. Taču pastāvīgas gremošanas problēmas var izraisīt mazuļiem ievērojamu diskomfortu, nemaz nerunājot par vecāku ciešanām un negulētajām naktīm. Mazulis jau tāpat pieredz stresu, iepazīstot savu vidi, bet gremošanas problēmas ir novēršams izaicinājums. Līdztekus diskomfortam, ko rada pārmērīgā gāzu veidošanās mazajā puncītī, uztraukumu rada arī mazuļa nespēja pateikt, kas viņam kait. 

Espumisan aktīvā viela simetikons var remdēt mazuļa diskomfortu koliku laikā. Tas ir pierādīts līdzeklis pret vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos. Simetikons izmaina elastību gāzes burbulīšiem, kuri ir iestrēguši kuņģa un zarnu traktā. Kad šie burbulīši pārsprāgst un no tiem atbrīvojas gāze, to ir vieglāk izvadīt atraugājoties vai caur anālo atveri. 

Espumisan® - dažādas zāļu formas jūsu vajadzībām

packshot-3-global_Esp_100mg_ml_emulsion_LV

Espumisan® 100 mg/ml emulsija

Emulsija ar 100 mg/ml simetikona gāzu izraisītu gastrointestinālo simptomu ārstēšanai.

Uzzināt vairāk
image-lineup-5-global_Esp_Caps_40_LV

Espumisan®
40 mg kapsulas

Mazina vēdera pūšanos, ko izraisa lielas un treknas maltītes, jutīgums pret pārtikas produktiem, stress un mēnešreizes.

Uzziniet vairāk
image-lineup-2-global-Esp_L_LV

Espumisan® L
40 mg/ml emulsija

Viegli norijama emulsija ar 40 mg/ml simetikona.

Uzziniet vairāk
image-lineup-3-global-Esp_Easy_LV

Espumisan®
Easy 125 mg granulas

Inovatīvs preparāts granulu formā vienkāršai un neuzkrītošai gāzu uzkrāšanās kontrolei arī ārpus mājām, neuzdzerot ūdeni.

Uzziniet vairāk

Espumisan® TV reklāma

Play Video
lt_LTLithuanian