Espumisan® Logo
Espumisan Logo Button closes the side navigation

Kur iegādāties?

Vēdera pūšanās un ceļošana

Kāpēc man atvaļinājumā pūšas vēders? (Ievads)

Pirmkārt, ja ciešat no vēdera pūšanās, tad ziniet — tas notiek ne tikai ar jums. No vēdera pūšanās cieš gan vīrieši, gan sievietes. Vairums cilvēku kādā brīdī pieredz vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos vēderā. Mūsu ķermenis ir apbrīnojama sistēma, kas spēj ēdienu pārvērst enerģijā. Un, ja esat atvaļinājumā, jūsu organisma “degviela”, protams, mainās. Būtiska daļas no kultūras iepazīšanas, pirmoreiz apmeklējot kādu valsti, ir tās interesantā kulinārā pasaule. Ēdot gardos, bet pikantos karijus, piemēram, Taizemē, jūsu organisms saņems tam neierastu uzturu. Arī sliktie higiēnas standarti ārvalstu restorānos var negatīvi ietekmēt gremošanas sistēmu.

Taču nebūt nav jādodas tālu, lai pieredzētu vēdera pūšanos ceļojot. Pat pavadot atvaļinājumu kopā ar draugiem stundas brauciena attālumā no mājām, jums var būt vilinājums mainīt savus ēšanas ieradumus. Kopā ar draugiem jūs varat atļauties vairāk uzkodu, alkohola un treknu ēdienu. Jūs galu galā esat atvaļinājumā! Taču jūsu kuņģis var nespēt tikt ar to galā un var “pateikties” jums ar vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos. Dažiem cilvēkiem tas var izraisīt ne tikai fiziskas problēmas, bet arī apkaunojumu un sociālo spiedienu. 

Kas izraisa vēdera pūšanos ceļošanas laikā?

Cilvēka gremošanas sistēma ir vienlaikus gan apbrīnojama, gan jutīga. Mājās vai ceļojumos izmēģinot jaunus ēdienus, pie kuriem jūsu vēders iepriekš nav pieradis, arī var tikt kairināts kuņģis. Tāpat kā automašīnai var rasties problēmas, pārejot uz jaunu degvielu, arī jūsu organisms ir pieradis pie agrākā uztura, tāpēc ir jutīgs pret pārmaiņām.

Gāzu veidošanos nosaka dažādi faktori, piemēram, tas, vai tievajā zarnā atrodas neuzsūkušās ēdiena sastāvdaļas, ko baktērijām fermentēt, kā arī zarnu floras sastāvs un izplatība. Kad jūs atvaļinājuma laikā ieviešat uzturā jaunus ēdienus un dzērienus, tiek izjaukts līdzsvars. Nesagremotais ēdiens kuņģī un zarnās ir lieliska augsne, kur baktērijām augt un veidot gāzes, un tās iestrēgst jūsu gremošanas sistēmā. 

Kaut gan atvaļinājumā ir paredzēts atpūsties un atgūt spēkus, daudzi cilvēki dod priekšroku aizraujošai un jaunai pieredzei. Dažas tveicīgas dienas Āzijas senajos tempļos karstā klimatā var radīt stresu jūsu ķermenim un tādējādi ietekmēt gremošanu. 

Kādas ir tipiskās gremošanas problēmas atvaļinājumā?

Daudzi cilvēki dodas pavadīt atvaļinājumu tālās valstīs, bet galu galā plāno savu dienu, domājot par to, kad varēs tikt uz tualeti, jo baidās no mulsinošiem negadījumiem. Ja tas izklausās pazīstami, ziniet — tā notiek ne tikai ar jums. Gremošanas problēmas atvaļinājumā var izpausties daudzos dažādos veidos.

Vēdersāpes
Daudzas gremošanas problēmas izpaužas kā vēdersāpes. Tas ietver krampjus, spazmas, trulas sāpes vai vēdera pūšanos.

Caureja
Caureja būtībā ir jebkādas vēdera izejas izmaiņas, kas var ietvert vēdera izejas biežuma un apjoma pieaugumu vai šķidrākas fēces. Kad samazinās šķidruma uzsūkšanās vai palielinās šķidruma sekrēcija zarnās, fēces kļūst šķidrākas. Akūta caureja parasti ilgst ne vairāk kā 2–3 nedēļas, un to galvenokārt ierosina baktērijas.

Atvilnis un grēmas
Reizēm kuņģa sula var nonākt atpakaļ rīklē, un tad mutē paliek skāba garša. Tas dažreiz izpaužas arī kā dedzinoša sajūta ķermeņa augšdaļā un sirds apvidū. 

Gāzes un vēdera pūšanās 
Statistika liecina, ka 30% cilvēku cieš no vēdera pūšanās. To pavada arī pilnuma sajūta un sāpes vēdera apvidū. Gāzu veidošanās kuņģa un zarnu traktā parasti ir atkarīga no neuzsūktā ēdiena daudzuma, kuru fermentē baktērijas, un no zarnu floras vispārējā sastāva un izplatības. 

Kā es varu mazināt vēdera pūšanos ceļojumā?

Šeit sniegti daži ieteikumi, kā varat rīkoties, ja jums ceļojuma laikā ir sāpīgi uzpūties vēders. 

Bezrecepšu medikamenti Aptiekās pieejamie medikamenti var ātri palīdzēt. Tādas zāles kā Espumisan satur īpašas sastāvdaļas, kas veicina pareizu gāzu transportēšanu. Ieteicams šādas zāles iegādāties iepriekš un ņemt līdzi ceļojumā. 

Fiziskas aktivitātes Pētījumi liecina, ka vieglas fiziskās aktivitātes var veicināt gāzu izvadīšanu no zarnām. Piemēram, apiešana ap kvartālu var palīdzēt iekustināt zarnas, lai vieglāk izvadītu liekās gāzes. Ir pierādīts, ka regulāras fiziskās aktivitātes arī palīdz mazināt vēdera pūšanos un sāpes mēnešreižu laikā. Arī slikta stāja un gulēšana uz muguras var izjaukt normālu gāzu pārvietošanos pa ķermeni.  

Maiga vēdera masāža, sekojot resnās zarnas izvietojumam, var palīdzēt izvadīt zarnās iestrēgušās gāzes.

Ja vēdera pūšanās un gremošanas problēmas saglabājas, vienmēr ieteicams apmeklēt vietējo ārstu, lai izslēgtu nopietnas veselības problēmas. Parasti ārstiem ir liela pieredze ar problēmām, kas skar ceļotājus attiecīgajā reģionā. 

Noskaidrojiet, kādi ēdieni un situācijas jums izraisa vēdera pūšanos, un izvairieties no tā
Vai jums uzpūšas vēders pēc noteikta veida ēdieniem vai maltītēm? Vai tā ir reakcija uz konkrētām situācijām, varbūt stresa brīžos?

Ievērojiet vienkāršu uzturu
Ja jums jau ir diskomforts vēderā, laba doma ir dažas dienas pieturēties pie vienkārša uztura, piemēram, ēst rīsus ar dārzeņiem. Izvairoties no gaļas un mērcēm, kuņģis varēs atpūsties, lai pielāgotos jaunajiem ēdieniem.

Izvairieties no vielām, kuras veicina vēdera pūšanos
Ir zināms, ka alkohols, cigaretes un gāzētie dzērieni izraisa vēdera pūšanu. To nelietošana var būt pirmais solis ceļā uz stāvokļa uzlabošanu.

Bezrecepšu medikamenti
Aptiekās pieejamie medikamenti var ātri palīdzēt. Tādas zāles kā Espumisan satur sastāvdaļas, kas veicina pareizu gāzu transportēšanu.

Fiziskas aktivitātes
Pētījumi liecina, ka vieglas fiziskās aktivitātes var veicināt gāzu izvadīšanu no zarnām. Piemēram, apiešana ap kvartālu var palīdzēt iekustināt zarnas, lai vieglāk izvadītu liekās gāzes. Ir pierādīts, ka regulāras fiziskās aktivitātes arī palīdz mazināt vēdera pūšanos un sāpes mēnešreižu laikā. Arī slikta stāja un gulēšana uz muguras var izjaukt normālu gāzu pārvietošanos pa ķermeni.

Kā novērst vēdera pūšanos ceļojot?

Gremošanas problēmas var rasties dažādos gremošanas posmos. Problēmas var sākties, kad tiek norīts pārāk daudz gaisa, ēdot pārāk ātri, vai tās var izraisīt pārmērīga gāzu veidošanās zarnu trakta apakšdaļā. Tā kā vēdera pūšanos ceļojumos galvenokārt izraisa problēmas ar nepiemērotu ēdienu sagremošanu, šeit sniegti ieteikumi, kā jūs varat izvairīties no vēdera pūšanās brīvdienās. Pievērsiet uzmanību saviem ieradumiem un ikdienai, lai noskaidrotu cēloņus un nodrošinātu, ka jūs varēsiet maksimāli izbaudīt brīvdienas. 

Espumisan® – atvieglo vēdera pūšanos!

Vēdera pūšanās un gāzu uzkrāšanās ir normālas parādības. Taču mūsdienu dzīvesveids var prasīt ļoti daudz spēka. Saspringts darbs, centieni atrast laiku vaļaspriekiem, ģimenei un draugiem var izraisīt stresu, tāpat kā pārāk daudz treknu un citādi neveselīgu ēdienu. Mūsu gremošanas sistēma netiek ar to galā, tāpēc veidojas pārāk daudz gāzu, kas var uzkrāties vēderā un radīt sajūtu, ka vēders ir pilns un uzpūties. Diskomforts vēderā un bailes no nekontrolētas gāzu izdalīšanās arī daudziem cilvēkiem izraisa stresu. 

Espumisan aktīvā viela simetikons nodrošina uzticamu palīdzību. Simetikons ir pierādīts līdzeklis pret vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos. Viena Espumisan aktīvās vielas deva samazina dažādus ar gāzēm saistītos simptomus, piemēram, gāzu uzkrāšanos vai sāpīgu vēdera pūšanos. 

Espumisan aktīvā viela simetikons izmaina elastību gāzes burbulīšiem, kuri ir iestrēguši kuņģa un zarnu traktā. Tāpēc burbulīši pārsprāgst un no tiem atbrīvojas gāze, un to ir vieglāk izvadīt atraugājoties vai caur anālo atveri.

packshot-4-global_Esp_Easy_LV

Espumisan® 125 mg granulas

Espumisan granulas ar 125 mg simetikona gāzu izraisītu gastrointestinālo simptomu ārstēšanai.

Uzzināt vairāk

Espumisan® - dažādas zāļu formas jūsu vajadzībām

image-lineup-5-global_Esp_Caps_40_LV

Espumisan®
40 mg kapsulas

Mazina vēdera pūšanos, ko izraisa lielas un treknas maltītes, jutīgums pret pārtikas produktiem, stress un mēnešreizes.

Uzziniet vairāk
image-lineup-1-global-Esp_100mg_ml_emulsion_LV

Espumisan®
100 mg/ml emulsija

Viegli norijama emulsija ar gāzu uzkrāšanos saistītu stāvokļu ārstēšanai no pirmajām dzīves nedēļām.

Uzziniet vairāk
image-lineup-2-global-Esp_L_LV

Espumisan® L
40 mg/ml emulsija

Viegli norijama emulsija ar 40 mg/ml simetikona.

Uzziniet vairāk

Espumisan® TV reklāma

Play Video
lt_LTLithuanian