Espumisan® Logo
Espumisan Logo Button closes the side navigation

Kur iegādāties?

Vēdera pūšanās un ķirurģiskās operācijas

Vai pietūkums pēc ķirurģiskas operācijas ir normāls? (Ievads)

Daudzi cilvēki kādreiz dzīvē pieredz ķirurģiskas operācijas un uzturēšanos slimnīcā. Pēc negadījuma vai slimības var nākties kādu laiku pavadīt slimnīcā. 

Atkarībā no skartās ķermeņa daļas ķirurģiskās procedūras var radīt organismam lielu slodzi. Daudziem cilvēkiem pēc operācijas rodas gremošanas problēmas saistībā ar medikamentu lietošanu, uztura maiņu slimnīcā un fizisko aktivitāšu trūkumu. 

Slimnīcās pacienti bieži sūdzas par vēdera problēmām, piemēram, diskomfortu vēderā, aizcietējumu, vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos. To nevajadzētu atstāt bez ievērības, jo, apstājoties ēdiena virzībai pa zarnu traktu, var tikt izraisīts nopietns kaitējums organismam. 

Kas ir postoperatīvais ileuss un vai tas ir bīstams?

Parasti ēdiens pa zarnu traktu virzās, saraujoties un atslābstot muskuļiem vēdera apvidū, un tas rada viļņveidīgu kustību. Kad tā dēvētā peristaltika apstājas, ārsti to sauc par postoperatīvu ileusu jeb zarnu nosprostojumu pēc operācijas. 

Ileuss visbiežāk rodas pēc vēdera dobuma vai iegurņa operācijām. To var izraisīt situācija, kad pēc operācijas neatjaunojas normālā peristaltikas darbība, recepšu medikamenti vai pat nosprostojums pēcoperācijas rētaudu dēļ.

Vēdera pūšanos pēc ķirurģiskas operācijas var izraisīt vēl daudzi citi cēloņi. Pētījumos konstatēts, ka to dalībnieki sūdzas par gremošanas problēmām pēc noteiktu pārtikas produktu vai medikamentu lietošanas. Tie ietver zāles, ko lieto aizcietējuma ārstēšanai (caurejas līdzekļi), cukura diabēta ārstēšanai (akarboze) un zāles, kas palīdz pret aptaukošanos (Orlistat).

Citi zināmi medikamenti, kas bieži izraisa gremošanas problēmas, ir nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi (piemēram, ibuprofēns vai diklofenaks), kā arī antibiotikas. 

Tādi kontracepcijas līdzekļi kā hormonālās tabletes izmaina hormonu līdzsvaru, kas arī ir zināms vēdera pūšanās cēlonis. Daudzas sievietes ir sūdzējušās par vēdera pūšanos, sākot vai pārtraucot lietot hormonālo kontracepciju. 

Kā mazināt vēdera pietūkumu pēc ķirurģiskas operācijas?

Tā kā virkni gremošanas problēmu, šķiet, izraisa uzturs vai mūsdienu dzīvesveids, jūs varat daudz ko darīt, lai mazinātu ar vēdera pūšanos saistītās problēmas. Pievērsiet uzmanību saviem ieradumiem un ikdienai, lai noskaidrotu cēloņus. 

Noskaidrojiet, kādi ēdieni un situācijas jums izraisa vēdera pūšanos, un izvairieties no tā
Vai jums uzpūšas vēders pēc noteikta veida ēdieniem vai maltītēm? Vai tā ir reakcija uz konkrētām situācijām, varbūt stresa brīžos? Vai vēdera pūšanās sajūta rodas, kad jums sākas mēnešreizes?

Izvairieties no vielām, kuras veicina vēdera pūšanos
Ir zināms, ka alkohols, cigaretes un gāzētie dzērieni izraisa vēdera pūšanu. To nelietošana var būt pirmais solis ceļā uz stāvokļa uzlabošanu.

Recepšu medikamentu nomaiņa
Ileusu jeb zarnu nosprostojumu reizēm var ārstēt ar zālēm, kuras stimulē zarnu kustīgumu. Cita iespēja ir pārtraukt lietot zāles, kuras izraisīja zarnu nosprostošanos. Šo lēmumu drīkst pieņemt tikai jūsu ārsts.

Bezrecepšu medikamenti
Aptiekās pieejamie medikamenti var palīdzēt. Tādas zāles kā Espumisan satur sastāvdaļas, kas veicina pareizu gāzu transportēšanu.

Fiziskas aktivitātes, ja iespējams
Pētījumi liecina, ka vieglas fiziskās aktivitātes var veicināt gāzu izvadīšanu no zarnām. Piemēram, apiešana ap kvartālu var palīdzēt iekustināt zarnas, lai vieglāk izvadītu liekās gāzes. Pēc operācijas gan tas var nebūt iespējams.

Kad jāvēršas pie ārsta?

Ja zarnu nosprostojuma simptomi rodas, kad pacients vēl atrodas slimnīcā, ir jākonsultējas ar ārstu, lai noskaidrotu, vai nepieciešama medicīniska palīdzība. Zarnu nosprostojuma (ileusa) simptomi:

Sāpes un krampji vēderā
Uzpūties vai pietūcis vēders
Slikta dūša un vemšana
Aizcietējums vai neliela ūdeņaina vēdera izeja
Pilnuma sajūta un ēstgribas zudums
Nespēja izvadīt gāzes

Espumisan® – atvieglo vēdera pūšanos!

Vēdera pūšanās un gāzu uzkrāšanās ir normālas parādības. Taču mūsdienu dzīvesveids var prasīt ļoti daudz spēka. Saspringts darbs, centieni atrast laiku vaļaspriekiem, ģimenei un draugiem var izraisīt stresu, tāpat kā pārāk daudz treknu un citādi neveselīgu ēdienu. Mūsu gremošanas sistēma netiek ar to galā, tāpēc veidojas pārāk daudz gāzu, kas var uzkrāties vēderā un radīt sajūtu, ka vēders ir pilns un uzpūties. Diskomforts vēderā un bailes no nekontrolētas gāzu izdalīšanās arī daudziem cilvēkiem izraisa stresu.

Espumisan aktīvā viela simetikons nodrošina uzticamu palīdzību. Simetikons ir pierādīts līdzeklis pret vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos. Viena Espumisan aktīvās vielas deva samazina dažādus ar gāzēm saistītos simptomus, piemēram, gāzu uzkrāšanos vai vēdera pūšanos.

Simetikons izmaina elastību gāzes burbulīšiem, kuri ir iestrēguši kuņģa un zarnu traktā. Tāpēc burbulīši pārsprāgst un no tiem atbrīvojas gāze, un to ir vieglāk izvadīt atraugājoties vai caur anālo atveri.

packshot-1-global_Esp_Caps_40_LV

Espumisan®
40 mg kapsulas

Kapsulas ar 40 mg simetikona gāzu izraisīto gastrointestinālo simptomu ārstēšanai.

Uzzināt vairāk

Espumisan® - dažādas zāļu formas jūsu vajadzībām

image-lineup-1-global-Esp_100mg_ml_emulsion_LV

Espumisan®
100 mg/ml emulsija

Viegli norijama emulsija ar gāzu uzkrāšanos saistītu stāvokļu ārstēšanai no pirmajām dzīves nedēļām.

Atklājiet vairāk
image-lineup-2-global-Esp_L_LV

Espumisan® L
40 mg/ml emulsija

Viegli norijama emulsija ar 40 mg/ml simetikona.

Uzziniet vairāk
image-lineup-3-global-Esp_Easy_LV

Espumisan® Easy 125 mg granulas

Inovatīvs preparāts granulu formā vienkāršai un neuzkrītošai gāzu uzkrāšanās kontrolei arī ārpus mājām, neuzdzerot ūdeni.

Uzziniet vairāk

Espumisan® TV reklāma

Play Video
lt_LTLithuanian