Espumisan® Logo
Espumisan Logo Button closes the side navigation

Kur iegādāties?

Vēdera pūšanās un medikamenti

Vai medikamenti var izraisīt vēdera pūšanos?

Vēdera pūšanās apvienojumā ar gāzu uzkrāšanos ir viens no biežākajiem gastrointestinālajiem simptomiem, par ko pacienti sūdzas ārstam. Bet to bieži noklusē, jo tas ir apkaunojoši, vai to ignorē, jo pacienti un ārsti to neuzskata par īstu problēmu. Patiesībā daudzi cilvēki cieš no sāpēm un sociālā diskomforta, ko izraisa vēdera pūšanās un gāzu uzkrāšanās. 

Tipiski vēdera pūšanās un gāzu uzkrāšanās cēloņi ir neveselīgi uztura ieradumi, stress, paaugstināts jutīgums pret pārtiku, kā arī hormonu disbalanss. Tādos gadījumos noteiktu ēdienu izslēgšana no uztura vai paradumu maiņa var sniegt pastāvīgu atvieglojumu. 

Dažreiz pacientiem vēders pūšas vienkārši tāpēc, ka tā ir noteiktu medikamentu blakne. 

Reizēm pacientiem vēders pūšas tāpēc, ka tā ir blakne kādam medikamentam, kas viņiem jālieto. Plašāku informāciju par nevēlamajām blakusparādībām skatiet zāļu lietošanas instrukcijā vai vaicājiet ārstam.

Kuri medikamenti izraisa vēdera pūšanos un kāpēc?

Pētījumos konstatēts, ka to dalībnieki sūdzas par gremošanas problēmām pēc noteiktu pārtikas produktu vai medikamentu lietošanas. Tas ietver zāles, ko lieto aizcietējuma ārstēšanai (caurejas līdzekļi), cukura diabēta ārstēšanai (akarboze) un zāles pret aptaukošanos (Orlistat).

Citi zināmi medikamenti, kas bieži izraisa gremošanas problēmas, ir nesteroīdie pretiekaisuma un pretsāpju līdzekļi, piemēram, ibuprofēns, kā arī antibiotikas. 

Tādi kontracepcijas līdzekļi kā hormonālās tabletes izmaina hormonu līdzsvaru, kas arī ir zināms vēdera pūšanās cēlonis. Daudzas sievietes ir sūdzējušās par vēdera pūšanos, sākot lietot hormonālo kontracepciju.

Kad jāvēršas pie ārsta?

Lai noskaidrotu vēdera pūšanās cēloņus, vajag laiku, un tas var būt ilgs un apnicīgs process, kad mēģinājumu un meklējumu ceļā nākas izslēgt no ikdienas noteiktus pārtikas produktus un ieradumus. Ja jums šķiet, ka kādas konkrētas zāles jums izraisa vēdera pūšanos, konsultējieties ar ārstu, kurš šīs zāles izrakstīja. Var būt iespējams ārstēt vēdera pūšanos vai pat nomainīt zāles pret citiem medikamentiem, kam ir mazāk blakusparādību. 

Kā mazināt medikamentu izraisītu vēdera pūšanos?

Tā kā virkni problēmu, šķiet, izraisa mūsdienu dzīvesveids, jūs varat daudz ko darīt, lai mazinātu ar vēdera pūšanos saistītās sūdzības. Pievērsiet uzmanību saviem ieradumiem un ikdienai, lai noskaidrotu cēloņus. 

Noskaidrojiet, kādi ēdieni un situācijas jums izraisa vēdera pūšanos, un izvairieties no tā
Vai jums uzpūšas vēders pēc noteikta veida ēdieniem vai maltītēm? Vai tā ir reakcija uz konkrētām situācijām, varbūt stresa brīžos? Vai vēdera pūšanās sajūta rodas, kad jums sākas mēnešreizes?

Izvairieties no vielām, kuras veicina vēdera pūšanos
Ir zināms, ka alkohols, cigaretes un gāzētie dzērieni izraisa vēdera pūšanu. To nelietošana var būt pirmais solis ceļā uz stāvokļa uzlabošanu.

Bezrecepšu medikamenti
Aptiekās pieejamie medikamenti var palīdzēt. Tādas zāles kā Espumisan satur īpašas sastāvdaļas, kas veicina pareizu gāzu transportēšanu.

Fiziskas aktivitātes
Pētījumi liecina, ka vieglas fiziskās aktivitātes var veicināt gāzu izvadīšanu no zarnām. Piemēram, apiešana ap kvartālu var palīdzēt iekustināt zarnas, lai vieglāk izvadītu liekās gāzes. Ir pierādīts, ka regulāras fiziskās aktivitātes arī palīdz mazināt vēdera pūšanos un sāpes mēnešreižu laikā. Arī slikta stāja un gulēšana uz muguras var izjaukt normālu gāzu pārvietošanos pa ķermeni.

Maiga vēdera masāža,
sekojot resnās zarnas izvietojumam, var palīdzēt izvadīt zarnās iestrēgušās gāzes.

Hormonālās kontracepcijas uzsākšana
Pētījumos pierādīts, ka hormonālās kontracepcijas tabletes var mazināt vēdera pūšanos. Taču citas sievietes ir norādījušas uz pretēju efektu. Šo tablešu ietekme katrai sievietei var atšķirties.

Kā palīdzēt pret vēdera pūšanos no medikamentiem?

Lai gan modernais dzīvesstils izraisa daudzas ikdienas problēmas, pastāv vairāki veidi, kā mazināt vēdera pūšanos. Pievēršot uzmanību saviem ikdienas paradumiem, tas var palīdzēt atrast cēloni.

Espumisan® – mazina vēdera pūšanos!

Vēdera pūšanās un gāzu uzkrāšanās ir normālas parādības. Taču mūsdienu dzīvesveids var prasīt ļoti daudz spēka. Saspringts darbs, centieni atrast laiku vaļaspriekiem, ģimenei un draugiem var izraisīt stresu, tāpat kā pārāk daudz treknu un citādi neveselīgu ēdienu. Mūsu gremošanas sistēma netiek ar to galā, tāpēc veidojas pārāk daudz gāzu, kas var uzkrāties vēderā un radīt sajūtu, ka vēders ir pilns un uzpūties. Diskomforts vēderā un bailes no nekontrolētas gāzu izdalīšanās arī daudziem cilvēkiem izraisa stresu. 

Espumisan aktīvā viela simetikons nodrošina uzticamu palīdzību. Simetikons ir pierādīts līdzeklis pret vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos. Viena Espumisan kapsula samazina dažādus ar gāzēm saistītos simptomus, piemēram, gāzu izkrāšanos un vēdera pūšanos. 

Espumisan aktīvā viela simetikons izmaina elastību gāzes burbulīšiem, kuri ir iestrēguši kuņģa un zarnu traktā. Tāpēc burbulīši pārsprāgst un no tiem atbrīvojas gāze, un to ir vieglāk izvadīt atraugājoties vai caur anālo atveri. 

packshot-1-global_Esp_Caps_40_LV

Espumisan® 40 mg kapsulas

Kapsulas ar 40 mg simetikona gāzu izraisīto gastrointestinālo simptomu ārstēšanai.

Uzzināt vairāk

Espumisan® - dažādas zāļu formas jūsu vajadzībām

image-lineup-1-global-Esp_100mg_ml_emulsion_LV

Espumisan®
100 mg/ml emulsija

Viegli norijama emulsija ar gāzu uzkrāšanos saistītu stāvokļu ārstēšanai no pirmajām dzīves nedēļām.

Atklājiet vairāk
image-lineup-2-global-Esp_L_LV

Espumisan®
40 mg/ml emulsija

Viegli norijama emulsija ar 40 mg simetikona.

Uzziniet vairāk
image-lineup-3-global-Esp_Easy_LV

Espumisan®
Easy 125 mg granulas

Inovatīvs preparāts granulu formā vienkāršai un neuzkrītošai gāzu uzkrāšanās kontrolei arī ārpus mājām, neuzdzerot ūdeni.

Uzziniet vairāk

Espumisan® TV reklāma

Play Video
lt_LTLithuanian