Espumisan® Logo
Espumisan Logo Button closes the side navigation

Kur iegādāties?

Vēdera pūšanās un ultrasonogrāfija

Pretputu līdzekļu lietošana pirms ultrasonogrāfijas izmeklējumiem (ievads)

Gāzu veidošanās un arī to izvadīšana ir normāla parādība. Gāzu apmērs un veidošanās biežums dažādiem cilvēkiem var būtiski atšķirties. Kaut gan vēdera pūšanos bieži neuzskata par nopietnu slimību, tā var apgrūtināt noteiktas diagnostiskās procedūras, apmeklējot ārstu. 

Gāzes kuņģī un zarnās īpaši ierobežo vēdera dobuma diagnostisko ultrasonogrāfijas izmeklējumu efektivitāti. Zarnās esošās gāzes bieži neļauj skaidri saskatīt orgānus un sīkas nianses ultrasonogrāfijas izmeklējumā.  

Ieguvumi, lietojot pretputu līdzekļus pirms ultrasonogrāfijas izmeklējumiem

Ja ciešat no vēdera pūšanās, tad ziniet — tas notiek ne tikai ar jums. Vairums cilvēku kādā brīdī pieredz vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos vēderā. Mūsu ķermenis ir apbrīnojama sistēma, kas spēj ēdienu pārvērst enerģijā. Ja šajā procesā kuņģa un zarnu traktā veidojas pārāk daudz gāzu, vēderā rodas uzpūšanās un smaguma sajūta. Nespēja izvadīt gāzes var izraisīt spēcīgu diskomfortu, sāpes vēderā, un vēders var izskatīties lielāks. 

Lūk, kā Espumisan var palīdzēt: Espumisan aktīvā viela simetikons palīdz atbrīvot vēdera dobumā esošās gāzes. To simetikons panāk, izmainot ēdiena masā un gļotās esošo gāzes burbulīšu elastību un visbeidzot sašķeļot tos. Šajā procesā izdalītās gāzes pēc tam uzsūcas zarnu sieniņās un tiek izvadītas atraugājoties vai caur anālo atveri. 

Vai pretputu līdzekļiem ir blakusparādības?

Espumisan sastāvā esošā aktīvā viela simetikons ir pazīstama aptuveni 50 gadus. Tā ir plaši pētīta, un ir konstatēts, ka tā praktiski nav toksiska. Uz gāzēm, kas uzkrājušās nesagremotā ēdiena masā, simetikons iedarbojas fizikāli jeb mehāniski un neuzsūcas organismā. To var lietot ilgstošai ārstēšanai. Lietošana ir vienkārša, un viena deva ir (divas mazās lodītes). Tās var norīt, neuzdzerot ūdeni. Simetikonu drīkst lietot grūtnieces. Citas zāļu formas, piemēram, emulsiju, var lietot pat zīdaiņi. Espumisan nesatur cukuru, tāpēc tas ir īpaši piemērots zīdaiņiem un cukura diabēta pacientiem. Ražots Vācijā, ievērojot stingru kvalitātes kontroli.  

Citi padomi, kā izvairīties no vēdera pūšanās ultrasonogrāfijas izmeklējumu laikā

Kaut gan vēdera pūšanās mehānismi ir tikuši plaši pētīti, zinātnieki tos vēl nav pilnīgi izskaidrojuši. Vēdera pūšanās cēloņi dažādiem cilvēkiem var krasi atšķirties, sākot no gremošanas traucējumiem līdz paaugstinātai jutībai pret pārtiku vai hormonu disbalansam. Noskaidrojot tālāk minētos faktorus, jums var izdoties būtiski uzlabot gāzu izvadīšanu pirms nākamā ultrasonogrāfijas izmeklējuma. 

Pārtikas alerģijas un noteiktu pārtikas produktu nepanesamība var izraisīt vēdera pūšanos, jo noteikti ēdieni netiek pareizi sagremoti.

Uzturs, kas satur pārāk daudz cukura, pākšaugu vai šķiedrvielu, var izraisīt problēmas, jo nesagremotais ēdiens rada gāzes. Arī jaunu ēdienu izmēģināšana, pirmoreiz apmeklējot citas valstis, bieži kairina kuņģi.

Arī stress var būt sliktas gremošanas cēlonis. Saspringta darba vai ģimenes situācijas dēļ jums var nākties ēst pārāk ātri. Gaisa sarīšanās ēšanas laikā ir izplatīts vēdera pūšanās un gāzu uzkrāšanās cēlonis.

Mazuļi, zīžot krūti, ļoti bieži sarijas pārāk daudz gaisa. Tāpēc viņiem pūšas vēders, un tas var izraisīt kolikas.

Daudzas sievietes atzīst, ka viņām mēnešreižu laikā pūšas vēders. Hormonu disbalanss var palēnināt gremošanas trakta darbību un tādējādi izraisīt vēdera pūšanos.

Vēdera pūšanās var rasties arī grūtniecēm, un simptomi ir līdzīgi kā mēnešreižu laikā.

Espumisan® – ātri mazina vēdera pūšanos!

Vēdera pūšanās un gāzu uzkrāšanās ir normālas parādības. Taču mūsdienu dzīvesveids var prasīt ļoti daudz spēka. Saspringts darbs, centieni atrast laiku vaļaspriekiem, ģimenei un sociālajai dzīvei var izraisīt stresu, tāpat kā pārāk trekni un citādi neveselīgi ēdieni. Mūsu gremošanas sistēma netiek ar to galā, tāpēc veidojas pārāk daudz gāzu, kas var uzkrāties vēderā un radīt sajūtu, ka vēders ir pilns un uzpūties. Diskomforts vēderā un bailes no nekontrolētas gāzu izdalīšanās arī daudziem cilvēkiem izraisa stresu. 

Espumisan aktīvā viela simetikons nodrošina uzticamu palīdzību. Simetikons ir pierādīts līdzeklis pret vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos. Viena Espumisan aktīvās vielas deva samazina dažādus ar gāzēm saistītos simptomus, piemēram, vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos. 

Simetikons izmaina elastību gāzes burbulīšiem, kuri ir iestrēguši kuņģa un zarnu traktā. Kad šie burbulīši pārsprāgst un no tiem atbrīvojas gāze, to ir vieglāk izvadīt atraugājoties vai caur anālo atveri.

packshot-2-global_Esp_L_LV

Espumisan® L
40 mg/ml emulsija

Emulsija ar 40 mg/ml simetikona gāzu izraisīto gastrointestinālo simptomu ārstēšanai.

Uzzināt vairāk

Espumisan® - dažādas zāļu formas jūsu vajadzībām

image-lineup-5-global_Esp_Caps_40_LV

Espumisan®
40 mg kapsulas

Mazina vēdera pūšanos, ko izraisa lielas un treknas maltītes, jutīgums pret pārtikas produktiem, stress un mēnešreizes.

Uzziniet vairāk
image-lineup-1-global-Esp_100mg_ml_emulsion_LV

Espumisan®
100 mg/ml Emulsion

Viegli norijama emulsija ar gāzu uzkrāšanos saistītu stāvokļu ārstēšanai no pirmajām dzīves nedēļām.

Uzziniet vairāk
image-lineup-3-global-Esp_Easy_LV

Espumisan® Easy 125 mg granulas

Inovatīvs preparāts granulu formā vienkāršai un neuzkrītošai gāzu uzkrāšanās kontrolei arī ārpus mājām, neuzdzerot ūdeni.

Uzziniet vairāk

Espumisan® TV reklāma

Play Video
lt_LTLithuanian