Espumisan® Logo
Espumisan Logo Button closes the side navigation

Kur iegādāties?

Vēdera pūšanās un vasara

Kāpēc vēdera pūšanās vasarā kļūst traucējošāka? (Ievads)

Vasara daudziem cilvēkiem ir iecienītākais gadalaiks: ilgi ir saule, var valkāt mīļākās kleitas un nesteidzīgi ieturēt vakariņas ar draugiem siltās vasaras naktīs. Taču pēc tam, kad kopā ar draugiem vēlu naktī ir baudīti kokteiļi un cukurotas uzkodas pilsētas tveicē, jums var būt sajūta, ka gremošanas trakts ir sadumpojies. Gada karstākais gadalaiks arī ir laiks, kad daudzi cilvēki ceļo uz ārzemēm. Citu valstu vietējā virtuve var kairināt mūsu gremošanas sistēmu. Daudzi cilvēki vasarā cieš no vēdera pūšanās. 

Vēdera pūšanās apvienojumā ar gāzu uzkrāšanos ir viens no biežākajiem gastrointestinālajiem simptomiem, par ko pacienti sūdzas ārstam. Bet to bieži noklusē, jo tas ir apkaunojoši, vai to ignorē, jo pacienti un ārsti to neuzskata par īstu problēmu. Patiesībā daudzi cilvēki cieš no sāpēm un sociālā diskomforta, ko izraisa vēdera pūšanās un gāzu uzkrāšanās. Var būt neērti vilkt augumam piegulošas vasaras kleitas un ir grūti izbaudīt laiku ar draugiem, kad vēderā valda nepatīkama sajūta.

Kas izraisa vēdera pūšanos vasarā? (Simptomi)

Cilvēka gremošanas sistēma ir vienlaikus gan apbrīnojama, gan jutīga. Izmēģinot jaunus ēdienus, pie kuriem vēders iepriekš nav pieradis, piemēram, cukurotus našķus, pārāk daudz alkohola vai gāzētu dzērienu, var tikt kairināts kuņģis. Tāpat kā automašīnai var rasties problēmas, pārejot uz jaunu degvielu, arī jūsu organisms ir pieradis pie agrākā uztura, tāpēc ir jutīgs pret pārmaiņām.

Gremošanas problēmas var rasties dažādos gremošanas posmos. Problēmas var sākties, kad tiek norīts pārāk daudz gaisa, ēdot pārāk ātri, vai tās var izraisīt pārmērīga gāzu veidošanās zarnu trakta apakšdaļā. Īpaši vēdera pūšanās gadījumā gastrointestinālais distress bieži rodas pēc noteikta lieluma vai sastāva maltītes. Sāpes vēderā un vēdera pūšanās arī var būt saistīta ar stresu, nepareizu gremošanu, hormonu disbalansu, gaisa sarīšanos ēdot vai noteiktiem medikamentiem.

Kaut gan vasara ir lielisks laiks, kad baudīt dzīvi kopā ar draugiem, ģimeni un kolēģiem, daudzi cilvēki šajā laikā arī cieš no diskomforta vēderā. 

Pārāk daudz cukura
Pārāk daudz alkohola
Gāzēti dzērieni
Stress
Hormonu disbalanss
Noteikti medikamenti

Kā mazināt vēdera pūšanos vasarā? (Cēloņi)

Ja jums vasaras mēnešos pūšas vēders, jūs jūtaties neērti, valkājot kleitas vai esot saviesīgos pasākumos, šeit sniegti daži ieteikumi, ko varat darīt lietas labā. 

Bezrecepšu medikamenti
Aptiekās pieejamie medikamenti var ātri palīdzēt. Tādas zāles kā Espumisan satur īpašas sastāvdaļas, kas veicina pareizu gāzu transportēšanu. Ieteicams šādus medikamentus iegādāties iepriekš un nēsāt līdzi, ja zināt, ka jums mēdz pūsties vēders. 

Fiziskas aktivitātes
Pētījumi liecina, ka vieglas fiziskās aktivitātes var veicināt gāzu izvadīšanu no zarnām. Piemēram, apiešana ap kvartālu var palīdzēt iekustināt zarnas, lai vieglāk izvadītu liekās gāzes. Ir pierādīts, ka regulāras fiziskās aktivitātes arī palīdz mazināt vēdera pūšanos un sāpes mēnešreižu laikā. Arī slikta stāja un gulēšana uz muguras var izjaukt normālu gāzu pārvietošanos pa ķermeni. 

Maiga vēdera masāža,
sekojot resnās zarnas izvietojumam, var palīdzēt izvadīt zarnās iestrēgušās gāzes.

Kā novērst vēdera pūšanos vasarā?

Tā kā virkni problēmu, šķiet, izraisa mūsdienu dzīvesveids, jūs varat daudz ko darīt, lai mazinātu ar vēdera pūšanos saistītās sūdzības. Pievērsiet uzmanību saviem ieradumiem un ikdienai, lai noskaidrotu un novērstu cēloņus.

Noskaidrojiet, kādi ēdieni un situācijas jums izraisa vēdera pūšanos, un izvairieties no tā
Vai jums uzpūšas vēders pēc noteikta veida ēdieniem vai maltītēm? Vai tā ir reakcija uz konkrētām situācijām, varbūt stresa brīžos? Vai vēdera pūšanās sajūta rodas, kad jums sākas mēnešreizes?

Izvairieties no vielām, kuras veicina vēdera pūšanos
Ir zināms, ka alkohols, cigaretes un gāzētie dzērieni izraisa vēdera pūšanu. To nelietošana var būt pirmais solis ceļā uz stāvokļa uzlabošanu.

Bezrecepšu medikamenti
Aptiekās pieejamie medikamenti var ātri palīdzēt. Tādas zāles kā Espumisan satur īpašas sastāvdaļas, kas veicina pareizu gāzu transportēšanu.

Fiziskas aktivitātes
Pētījumi liecina, ka vieglas fiziskās aktivitātes var veicināt gāzu izvadīšanu no zarnām. Piemēram, apiešana ap kvartālu var palīdzēt iekustināt zarnas, lai vieglāk izvadītu liekās gāzes. Ir pierādīts, ka regulāras fiziskās aktivitātes arī palīdz mazināt vēdera pūšanos un sāpes mēnešreižu laikā. Arī slikta stāja un gulēšana uz muguras var izjaukt normālu gāzu pārvietošanos pa ķermeni.

Espumisan® – atvieglo vēdera pūšanos!

Vēdera pūšanās un gāzu uzkrāšanās ir normālas parādības. Taču mūsdienu dzīvesveids var prasīt ļoti daudz spēka. Saspringts darbs, centieni atrast laiku vaļaspriekiem, ģimenei un draugiem var izraisīt stresu, tāpat kā pārāk daudz treknu un citādi neveselīgu ēdienu. Mūsu gremošanas sistēma netiek ar to galā, tāpēc veidojas pārāk daudz gāzu, kas var uzkrāties vēderā un radīt sajūtu, ka vēders ir pilns un uzpūties. Diskomforts vēderā un bailes no nekontrolētas gāzu izdalīšanās arī daudziem cilvēkiem izraisa stresu. 

Espumisan aktīvā viela simetikons nodrošina uzticamu palīdzību. Simetikons ir pierādīts līdzeklis pret vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos. Viena Espumisan kapsula  samazina dažādus ar gāzēm saistītos simptomus, piemēram, gāzu uzkrāšanos vai vēdera pūšanos. 

Espumisan aktīvā viela simetikons izmaina elastību gāzes burbulīšiem, kuri ir iestrēguši kuņģa un zarnu traktā. Tāpēc burbulīši pārsprāgst un no tiem atbrīvojas gāze, un to ir vieglāk izvadīt atraugājoties vai caur anālo atveri.

packshot-4-global_Esp_Easy_LV

Espumisan® 125 mg granulas

Espumisan granulas ar 125 mg simetikona gāzu izraisītu gastrointestinālo simptomu ārstēšanai.

Uzzināt vairāk

Espumisan® - dažādas zāļu formas jūsu vajadzībām

image-lineup-5-global_Esp_Caps_40_LV

Espumisan®
40 mg kapsulas

Mazina vēdera pūšanos, ko izraisa lielas un treknas maltītes, jutīgums pret pārtikas produktiem, stress un mēnešreizes.

Uzziniet vairāk
image-lineup-1-global-Esp_100mg_ml_emulsion_LV

Espumisan®
100 mg/ml emulsija

Viegli norijama emulsija ar gāzu uzkrāšanos saistītu stāvokļu ārstēšanai no pirmajām dzīves nedēļām.

Uzziniet vairāk
image-lineup-2-global-Esp_L_LV

Espumisan® L
40 mg/ml emulsija

Viegli norijama emulsija ar 40 mg/ml simetikona.

Uzziniet vairāk

Espumisan® TV reklāma

Play Video
lt_LTLithuanian