Espumisan® Logo
Espumisan Logo Button closes the side navigation

Kur iegādāties?

Vēdera pūšanās un gāzu uzkrāšanās

Kas ir vēdera pūšanās?

Ja ciešat no vēdera pūšanās, tad ziniet — tas notiek ne tikai ar jums. Vairums cilvēku kādā brīdī piedzīvo vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos vēderā. Mūsu ķermenis ir apbrīnojama sistēma, kas spēj ēdienu pārvērst enerģijā. Ja šajā procesā kuņģa un zarnu traktā veidojas pārāk daudz gāzu, vēderā rodas uzpūšanās un smaguma sajūta. Nespēja izvadīt gāzes var izraisīt spēcīgu diskomfortu, sāpes vēderā, un vēders var izskatīties lielāks. Gāzu veidošanās kuņģa un zarnu traktā parasti ir atkarīga no neuzsūktā ēdiena daudzuma, kuru fermentē baktērijas, un no zarnu floras vispārējā sastāva un izplatības. Neatkarīgi no dzimuma, vēdera pūšanās un bailes no nekontrolētas gāzu izdalīšanās var radīt lielu stresu ikdienā. 

Kas ir flatulence?

Flatulence ir lieko gāzu izvadīšana caur anālo atveri, un tas dažiem cilvēkiem var apgrūtināt atrašanos sabiedrībā. Gāzes vēdera dobumā parasti veidojas, kad baktērijas fermentē neuzsūktās barības vielas resnajā zarnā. Gāzu daudzums katram cilvēkam krasi atšķiras, un tas ir atkarīgs no pārtikas sastāva un baktēriju metabolās aktivitātes. Ja cilvēks nespēj sekmīgi izvadīt gāzes, tās ilgstoši paliek zarnās, izraisot vēdera pūšanās simptomus un sāpes. 

Lai novērstu vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos, jums jānoskaidro, kādi ēdieni vai ieradumi tos izraisa. Vēdera pūšanos var izraisīt daudzi cēloņi, sākot no nepiemērotas pārtikas līdz stresam un hormonu disbalansam.

Kāpēc man tik ļoti pūšas vēders? (Cēloņi)

Gāzu veidošanās un arī to izvadīšana ir normāla parādība. Taču tās apmērs un biežums dažādiem cilvēkiem var būtiski atšķirties. Pārmērīgu vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos var izraisīt dažādi cēloņi.

Vēdera pūšanās un gāzu veidošanās mehānismi ir sarežģīti. Vidēji cilvēka kuņģa un zarnu traktā jebkurā brīdī ir ap 100–200 cm3 gāzu. Gāzu apjoms pieaug, piemēram, norijot gaisu un dzerot gāzētus dzērienus. Parasti šīs gāzes uzsūcas asinsritē, un mēs tās izelpojam. Vai arī tās vienkārši tiek izvadītas caur anālo atveri. Ja šī sistēma tiek izjaukta, liekās gāzes var uzkrāties kā mazi burbulīši, izraisot vēdera pilnuma un uzpūšanās sajūtu.

Pārtikas alerģijas un noteiktu pārtikas produktu nepanesamība var izraisīt vēdera pūšanos, jo noteikti ēdieni netiek pareizi sagremoti.

Uzturs, kas satur pārāk daudz cukura, pākšaugu vai šķiedrvielu, var izraisīt problēmas, jo nesagremotais ēdiens rada gāzes. Arī jaunu ēdienu izmēģināšana, pirmoreiz apmeklējot citas valstis, bieži kairina kuņģi.

Arī stress var būt sliktas gremošanas cēlonis. Saspringta darba vai ģimenes situācijas dēļ jums var nākties ēst pārāk ātri. Gaisa sarīšanās ēšanas laikā ir izplatīts vēdera pūšanās un gāzu uzkrāšanās cēlonis.

Mazuļi, zīžot krūti, ļoti bieži sarijas pārāk daudz gaisa. Tāpēc viņiem pūšas vēders, un tas var izraisīt kolikas.

Daudzas sievietes atzīst, ka viņām mēnešreižu laikā pūšas vēders. Hormonu disbalanss var palēnināt gremošanas trakta darbību un tādējādi izraisīt vēdera pūšanos.

Vēdera pūšanās var rasties arī grūtniecēm, un simptomi ir līdzīgi kā mēnešreižu laikā.

Kādas sajūtas rada vēdera pūšanās un gāzu uzkrāšanās vēderā? (Simptomi)

Daudzi cilvēki pazīst pilnuma sajūtu pēc brangas maltītes. Ja zarnu traktā ir pārāk daudz gāzes vai gaisa, to dēvē par vēdera pūšanos. Vēders šķiet pilns, ciets, savilkts vai pietūcis. 

Citi simptomi var būt šādi:

sāpes vēderā
apzināta vai neapzināta gāzu izvadīšana (flatulence)
bieža atraugāšanās
vēdera rūkšana vai kurkstēšana
spiediens un spazmas, ko izraisa pārāk daudz gāzu

Cik nopietna ir vēdera pūšanās? Vai man jāvēršas pie ārsta?

Vēdera pūšanās un gāzu uzkrāšanās ir vieni no izplatītākajiem gastrointestinālajiem simptomiem, par ko pacienti sūdzas ārstam. Kaut gan vēdera pūšanās pacientam var izraisīt ievērojamu distresu, tas lielākoties ir labdabīgs stāvoklis. Tā ir, ja vēdera pūšanos ir izraisījusi ēšana un noteikta veida pārtika, simptomi nepasliktinās un ilgst ne vairāk kā vienu vai divas dienas. Vērojiet, vai nerodas tādas brīdinājuma pazīmes kā anēmija un neparedzēts svara zudums. Šie simptomi var liecināt par traucētu barības vielu uzsūkšanās procesu. Ja jums ir spēcīgas sāpes, slikta dūša un vemšana, vienmēr ieteicams vērsties pie ārsta.

Kā mazināt vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos? (Novēršana)

Ja zināt, kāpēc jums pūšas vēders, pirmais solis ir novērst pūšanās cēloņus. Tas nozīmē, ka ir jāpārbauda, vai jums ir pārtikas nepanesamība, jāizvairās no neveselīgiem ēdieniem vai, ja problēmas rada stress, jāmēģina uzlabot līdzsvaru starp darbu un privāto dzīvi. 

Atkarībā no jūsu dzīvesveida vai darba grafika tas var būt samērā sarežģīti. Varbūt jūs daudz ceļojat, un ne vienmēr ir pieejams veselīgs ēdiens. Varbūt jūsu darbs ir ļoti saspringts, taču tas jums patīk. Ne vienmēr ir iespējams novērst visus cēloņus. 

Kas palīdz pret vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos?

Tas jau atkal ir noticis: jūs tikko ieturējāt brangas pusdienas, un vēderā atkal ir pilnuma sajūta. Šeit sniegti daži padomi un ieteikumi, kā mazināt vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos.

Maiga vēdera masāža, sekojot resnās zarnas izvietojumam, var palīdzēt izvadīt zarnās iestrēgušās gāzes.

Fiziskas aktivitātes, piemēram, apiešana ap kvartālu, var iekustināt zarnas, lai vieglāk izvadītu liekās gāzes. 

Espumisan ir pierādīts līdzeklis pret vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos. Viena Espumisan kapsula samazina dažādus ar gāzēm saistītos simptomus, piemēram, gāzu uzkrāšanos. Aktīvā viela simetikons izmaina virsmas spriegumu gāzes burbulīšiem, kuri sakrājušies kuņģa un zarnu traktā, un atbrīvo gāzi, kura pēc tam var uzsūkties vai tikt izvadīta.

Espumisan® – mazina vēdera pūšanos!

Vēdera pūšanās un gāzu uzkrāšanās ir normālas parādības. Taču mūsdienu dzīvesveids var prasīt ļoti daudz spēka. Saspringts darbs, centieni atrast laiku vaļaspriekiem, ģimenei un sociālajai dzīvei var izraisīt stresu, tāpat kā pārāk trekni un citādi neveselīgi ēdieni. Mūsu gremošanas sistēma netiek ar to galā, tāpēc veidojas pārāk daudz gāzu, kas var uzkrāties vēderā un radīt sajūtu, ka vēders ir pilns un uzpūties. Diskomforts vēderā un bailes no nekontrolētas gāzu izdalīšanās arī daudziem cilvēkiem izraisa stresu. 

Espumisan aktīvā viela sniedz atvieglojumu. Aktīvā viela simetikons ir pierādīts līdzeklis pret vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos. Viena Espumisan aktīvās vielas deva samazina dažādus ar gāzēm saistītos simptomus, piemēram, vēdera pūšanos vai gāzu uzkrāšanos. 

Espumisan aktīvā viela simetikons izmaina elastību gāzes burbulīšiem, kuri ir uzkrājušies ēdiena masā kuņģa un zarnu traktā. Kad šie burbulīši pārsprāgst un no tiem atbrīvojas gāze, tā var viegli uzsūkties zarnu sieniņās un tikt izvadīta atraugājoties vai caur anālo atveri.

Espumisan® - dažādas zāļu formas jūsu vajadzībām

packshot-1-global_Esp_Caps_40_LV

Espumisan®
40 mg kapsulas

Kapsulas ar 40 mg simetikona gāzu izraisītu gastrointestinālo simptomu ārstēšanai.

Uzzināt vairāk
image-lineup-1-global-Esp_100mg_ml_emulsion_LV

Espumisan®
100 mg/ml emulsija

Viegli norijama emulsija ar gāzu uzkrāšanos saistītu stāvokļu ārstēšanai no pirmajām dzīves nedēļām.

Uzziniet vairāk
image-lineup-2-global-Esp_L_LV

Espumisan® L
40 mg/ml emulsija

Viegli norijama emulsija ar 40 mg/ml simetikona.

Uzziniet vairāk
image-lineup-3-global-Esp_Easy_LV

Espumisan®
Easy 125 mg granulas

Inovatīvs preparāts granulu formā vienkāršai un neuzkrītošai gāzu uzkrāšanās kontrolei arī ārpus mājām, neuzdzerot ūdeni.

Uzziniet vairāk

Espumisan® TV reklāma

Play Video
lt_LTLithuanian