Espumisan® Logo
Espumisan Logo Button closes the side navigation

Kur iegādāties?

Vēdera pūšanās un diētas

Vai diētas un badošanās var izraisīt vēdera pūšanos?

Pirmkārt, ja ciešat no vēdera pūšanās, tad ziniet — tas notiek ne tikai ar jums. No vēdera pūšanās cieš gan vīrieši, gan sievietes. Vairums cilvēku kādā brīdī pieredz vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos vēderā. Mūsu ķermenis ir apbrīnojama sistēma, kas spēj ēdienu pārvērst enerģijā. Ja šajā procesā kuņģa un zarnu traktā veidojas pārāk daudz gāzu, vēderā rodas uzpūšanās un smaguma sajūta. 

Ir daudz dažādu diētu. Tiek solīts, ka tās visas uzlabos mūsu pašsajūtu un fizisko formu. Taču reizēm tās rada gluži pretēju efektu. Tā notiek nevis tāpēc, ka diēta ir slikta, bet vienkārši tāpēc, ka katrs no mums ir atšķirīgs un atšķirīgi reaģē uz noteiktiem pārtikas produktiem. Tādēļ diēta, kas ir ideāli piemērota jūsu kaimiņienei, var jums izraisīt vēdera pūšanos un pilnuma sajūtu.

Kā diētas izraisa vēdera pūšanos?

Mēs cenšamies rūpēties par savu ķermeni, ēst labu pārtiku, nepārēsties un izvairīties no mums nevēlamiem ēdieniem. Taču reizēm mēs nemaz nezinām, no kādiem ēdieniem vajadzētu izvairīties. Pārtikas alerģijas ir bieži sastopamas. Glutēna nepanesamība, celiakija vai laktozes nepanesamība ir vien daži no piemēriem. Ja tās nediagnosticē, tās var izraidīt ļoti nopietnas veselības problēmas vai vēl biežāk — vēdera pūšanos. Tas ir tāpēc, ka organisms nespēj pareizi sagremot noteikta veida pārtiku.  

Izslēdzot atsevišķas pārtikas produktu grupas, šāda diētas plāna dēļ mūsu uzturs var kļūt nesabalansēts. Izplatīta problēma ir pārāk liels cukura daudzums uzturā. Ar to saistītas daudzas bieži sastopamas un labi zināmas veselības problēmas, piemēram, cukura diabēts. Tās var diagnosticēt ģimenes ārsts. Turklāt pārmērīgs cukura daudzums var būt saistīts ar vēdera pūšanos. Pat pārāk daudz pākšaugu vai šķiedrvielu uzturā var izraisīt problēmas, jo nesagremotais ēdiens rada gāzes. Mājās vai brīvdienās ārvalstīs izmēģinot jaunus ēdienus, pie kuriem jūsu vēders iepriekš nav pieradis, arī var tikt kairināts kuņģis. 

Ja ieviešat kādu jaunu ēšanas ieradumu, tas nozīmē, ka mainīsies organisma enerģijas avots. Tāpat kā automašīnai var rasties problēmas, pārejot uz jaunu degvielu, arī jūsu organisms ir pieradis pie agrākā uztura, tāpēc ir jutīgs pret pārmaiņām. Izmainot līdzsvaru starp pārtikas produktu grupām vai ieviešot uzturā kādu sarežģītāku produktu, piemēram, pilngraudus, šķiedrvielas un pākšaugus, vēderā var veidoties vairāk gāzu.

Pārtikas alerģijas
Pārāk daudz cukura
Cukura diabēts
Pākšaugi un ļoti daudz šķiedrvielu

Citi vēdera pūšanās cēloņi

Gāzu veidošanās un arī to izvadīšana ir normāla parādība. Vidēji cilvēks izvada 1–3 pintes gāzu dienā, vidēji 14 reizes. Taču tās apmērs un biežums dažādiem cilvēkiem var būtiski atšķirties. Pārmērīgu vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos var izraisīt dažādi cēloņi.

Vēdera pūšanās un gāzu veidošanās mehānismi ir sarežģīti. Vidēji cilvēka kuņģa un zarnu traktā jebkurā brīdī ir ap 100–200 cm3 gāzu. Gāzu apjoms pieaug, piemēram, norijot gaisu un dzerot gāzētus dzērienus. Parasti šīs gāzes uzsūcas asinsritē, un mēs tās izelpojam. Vai arī tās vienkārši tiek izvadītas caur anālo atveri. Ja šī sistēma tiek izjaukta, liekās gāzes var uzkrāties kā mazi burbulīši, radot vēdera pilnuma un uzpūšanās sajūtu.

Daudzas sievietes atzīst, ka viņām mēnešreižu laikā pūšas vēders. Hormonu disbalanss var palēnināt gremošanas trakta darbību un tādējādi izraisīt vēdera pūšanos.

Vēdera pūšanās var rasties arī grūtniecēm, un simptomi ir līdzīgi kā mēnešreižu laikā.

Kas palīdz pret vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos diētas laikā?

Tas jau atkal ir noticis: jūs tikko ieturējāt nevainojami veselīgas pusdienas, bet vēderā ir spiediena sajūta. Šeit sniegti daži padomi un ieteikumi, kā mazināt vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos. 

Maiga vēdera masāža, sekojot resnās zarnas izvietojumam, var palīdzēt izvadīt zarnās iestrēgušās gāzes.

Fiziskas aktivitātes, piemēram, apiešana ap kvartālu, var iekustināt zarnas, lai vieglāk izvadītu liekās gāzes.

Espumisan aktīvā viela simetikons ir pierādīts līdzeklis pret vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos. Viena Espumisan deva var samazināt dažādus ar gāzēm saistītos simptomus, piemēram, gāzu uzkrāšanos vai vēdera pūšanos. Aktīvā viela simetikons izmaina virsmas spriegumu gāzes burbulīšiem, kuri sakrājušies kuņģa un zarnu traktā, un atbrīvo gāzi, kura pēc tam var uzsūkties vai tikt izvadīta.

Espumisan® – mazina vēdera pūšanos!

Vēdera pūšanās un gāzu uzkrāšanās ir normālas parādības. Lai ko jūs ēstu, mūsdienu dzīvesveids var prasīt ļoti daudz spēka. Saspringts darbs, centieni atrast laiku vaļaspriekiem, ģimenei un sociālajai dzīvei var izraisīt stresu, tāpat kā pārāk trekni un citādi neveselīgi ēdieni. Mūsu gremošanas sistēma netiek ar to galā, tāpēc veidojas pārāk daudz gāzu, kas var uzkrāties vēderā un radīt sajūtu, ka vēders ir pilns un uzpūties. Diskomforts vēderā un bailes no nekontrolētas gāzu izdalīšanās arī daudziem cilvēkiem izraisa stresu. 

Espumisan aktīvā viela simetikons nodrošina uzticamu palīdzību. Simetikons ir pierādīts līdzeklis pret vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos. Viena Espumisan aktīvās vielas deva samazina dažādus ar gāzēm saistītos simptomus, piemēram, vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos. 

Espumisan aktīvā viela simetikons izmaina elastību gāzes burbulīšiem, kuri ir uzkrājušies ēdiena masā kuņģa un zarnu traktā. Kad šie burbulīši pārsprāgst un no tiem atbrīvojas gāze, tā var viegli uzsūkties zarnu sieniņās un tikt izvadīta atraugājoties vai caur anālo atveri. 

packshot-4-global_Esp_Easy_LV

Espumisan® Easy 125 mg granulas

Espumisan granulas ar 125 mg simetikona gāzu izraisītu gastrointestinālo simptomu ārstēšanai.

Uzzināt vairāk

Espumisan® - dažādas zāļu formas jūsu vajadzībām

image-lineup-5-global_Esp_Caps_40_LV

Espumisan®
40 mg kapsulas

Mazina vēdera pūšanos, ko izraisa lielas un treknas maltītes, jutīgums pret pārtikas produktiem, stress un mēnešreizes.

Uzziniet vairāk
image-lineup-1-global-Esp_100mg_ml_emulsion_LV

Espumisan®
100 mg/ml emulsija

Viegli norijama emulsija ar gāzu uzkrāšanos saistītu stāvokļu ārstēšanai no pirmajām dzīves nedēļām

Uzziniet vairāk
image-lineup-2-global-Esp_L_LV

Espumisan® L
40 mg/ml emulsija

Viegli norijama emulsija ar 40 mg/ml simetikona.

Uzziniet vairāk

Espumisan® TV reklāma

Play Video
lt_LTLithuanian