Espumisan® Logo
Espumisan Logo Button closes the side navigation

Kur iegādāties?

Vēdera pūšanās un mēnešreizes

Kas ir vēdera pūšanās mēnešreižu laikā?

Daudzām sievietēm mēnešreižu laikā ir diskomforts, spazmas un sāpes vēderā. Taču ne visi simptomi ir saistīti ar menstruālo asiņošanu. Pētījumos ir pierādīts, ka sāpes vēderā, slikta dūša un pūšanās kuņģa un zarnu trakta apvidū pastiprinās tieši pirms menstruācijām un to laikā. Menstruālajam ciklam nozīmīgu hormonu līmenis dažādos mēneša laikos svārstās. Hormoni ietekmē ne tikai mūsu emocijas, bet arī gremošanu. It īpaši progesterons un estrogēns izraisa tādas blakusparādības kā vēdera pūšanos, gāzes vēderā un aizcietējumu.

Kad un kāpēc notiek vēdera pūšanās mēnešreižu laikā?

Kad cikla laikā izdalās hormoni, tiek noārdīts dzemdes gļotādas slānis. Tas var izraisīt menstruālās spazmas, un tās savukārt ierosina vēdera pūšanos, gāzu uzkrāšanos vai pat caureju. Tās visas ir nepatīkamas, taču izplatītas menstruālā cikla blaknes. Tas var izpausties kā vēdera pūšanās mēnešreižu laikā, kad tieši pirms menstruāciju sākuma vēders šķiet uzpūties vai smags. Vēdera pūšanās var būt arī viens no vairākiem premenstruālā sindroma (PMS) simptomiem 1–2 nedēļas pirms menstruāciju sākuma. Arī hormonu disbalanss var palēnināt gremošanas trakta darbību un izraisīt vēdera pūšanos, jo ēdiena sagremošana prasa vairāk laika. 

Kā novērst vēdera pūšanos mēnešreižu laikā?

Kaut gan ir grūti pilnībā izvairīties no vēdera pūšanās mēnešreižu laikā, ir daži ieteikumi, kā to mazināt. Var palīdzēt uzturs ar zemu nātrija saturu un ar augļiem, dārzeņiem un liesām olbaltumvielām, kā arī izvairīšanās no rūpnieciski pārstrādātiem pārtikas produktiem. Vajadzētu arī dzert daudz ūdens (tā vienmēr ir laba doma). 

Izvairīšanās no kofeīna un alkohola, kā arī rūpnieciski pārstrādātiem pārtikas produktiem arī palīdzēs uzturēt organismā pietiekamu šķidruma līmeni un novērst vēdera pūšanos. Arī lielāka fiziskā aktivitāte veicina gremošanu un palīdz izvadīt iestrēgušās gāzes. Ja neesat pret šādu domu, varat konsultēties ar savu ārstu vai ginekologu par hormonālās kontracepcijas tablešu lietošanu. 

Uzturs ar zemu nātrija saturu
Fiziskas aktivitātes
Dzeriet daudz ūdens
Izvairieties no kofeīna un alkohola
Izvairieties no rūpnieciski pārstrādātiem pārtikas produktiem

Kas palīdz pret vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos?

Gāzu veidošanās un arī to izvadīšana ir normāla parādība. Vidēji cilvēks izvada 1–3 pintes gāzu dienā, vidēji 14 reizes. Taču tās apmērs un biežums dažādiem cilvēkiem var būtiski atšķirties. Pārmērīgu vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos var izraisīt dažādi cēloņi.

Maiga vēdera masāža, sekojot resnās zarnas izvietojumam, var palīdzēt izvadīt zarnās iestrēgušās gāzes.

Fiziskas aktivitātes, piemēram, apiešana ap kvartālu, var iekustināt zarnas, lai vieglāk izvadītu liekās gāzes. Ir pierādīts, ka regulāras fiziskās aktivitātes arī palīdz mazināt vēdera pūšanos un sāpes mēnešreižu laikā. 

Espumisan aktīvā viela simetikons ir pierādīts līdzeklis pret vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos. Viena Espumisan aktīvās vielas deva samazina dažādus ar gāzēm saistītos simptomus, piemēram, gāzu uzkrāšanos vai vēdera pūšanos. Aktīvā viela simetikons izmaina virsmas spriegumu gāzes burbulīšiem, kuri sakrājušies kuņģa un zarnu traktā, un atbrīvo gāzi, kura pēc tam var uzsūkties vai tikt izvadīta, lai nomierinātu kuņģi un mazinātu citus ar vēdera pūšanos saistītos simptomus, piemēram, satraukumu un sociālo trauksmi.

Espumisan® – mazina vēdera pūšanos!

Vēdera pūšanās un gāzu uzkrāšanās ir normālas parādības. Kad sākas mēnešreizes un tik pazīstamās spazmas vēderā, neko daudz nevar darīt, lai to mazinātu. Saspringts darbs, centieni atrast laiku vaļaspriekiem, ģimenei un sabiedriskām aktivitātēm var vēl pastiprināt stresu. Mūsu gremošanas sistēma hormonu ietekmē kļūst lēnāka, to pārslogo citi stresa faktori, un tā netiek galā, tāpēc veidojas pārāk daudz gāzu, kas var uzkrāties vēderā un radīt sajūtu, ka vēders ir pilns un uzpūties. Diskomforts vēderā un bailes no nekontrolētas gāzu izdalīšanās arī daudziem cilvēkiem izraisa stresu. 

Espumisan aktīvā viela simetikons nodrošina uzticamu palīdzību. Simetikons ir pierādīts līdzeklis pret vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos. Viena Espumisan aktīvās vielas deva samazina dažādus ar gāzēm saistītos simptomus, piemēram, vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos.

Espumisan aktīvā viela simetikons izmaina elastību gāzes burbulīšiem, kuri ir uzkrājušies ēdiena masā kuņģa un zarnu traktā. Kad šie burbulīši pārsprāgst un no tiem atbrīvojas gāze, tā var viegli uzsūkties zarnu sieniņās un tikt izvadīta atraugājoties vai caur anālo atveri. 

Espumisan® - dažādas zāļu formas jūsu vajadzībām

packshot-4-global_Esp_Easy_LV

Espumisan® Easy 125 mg granulas

Espumisan granulas ar 125 mg simetikona gāzu izraisītu gastrointestinālo simptomu ārstēšanai.

Uzzināt vairāk
image-lineup-5-global_Esp_Caps_40_LV

Espumisan®
40 mg kapsulas

Mazina vēdera pūšanos, ko izraisa lielas un treknas maltītes, jutīgums pret pārtikas produktiem, stress un mēnešreizes.

Uzziniet vairāk
image-lineup-1-global-Esp_100mg_ml_emulsion_LV

Espumisan®
100 mg/ml emulsija

Viegli norijama emulsija ar gāzu uzkrāšanos saistītu stāvokļu ārstēšanai no pirmajām dzīves nedēļām.

Uzziniet vairāk
image-lineup-2-global-Esp_L_LV

Espumisan® L
40 mg/ml emulsija

Viegli norijama emulsija ar 40 mg/ml simetikona.

Uzziniet vairāk

Espumisan® TV reklāma

Play Video
lt_LTLithuanian