Pirmkārt, ja ciešat no vēdera pūšanās, tad ziniet — tas notiek ne tikai ar jums. No vēdera pūšanās cieš gan vīrieši, gan sievietes. Vairums cilvēku kādā brīdī pieredz vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos vēderā. Ar kuņģi un gremošanu kopumā ir saistīti virkne stāvokļu, un daudzi no tiem ir izplatītāki, nekā jums varētu šķist. Diskomfortu un kuņģa darbības problēmas var izraisīt pārtika, dzīvesveids, kā arī hormonālās pārmaiņas.
Vēdera pūšanās rodas, kad kuņģī ir uzkrājies pārāk daudz gaisa, un tad vēdera apvidū parasti ir pilnuma vai sprieguma sajūta. Vēdera pūšanās menopauzē ir saistīta ar hormonālajām pārmaiņām sievietes ķermenī menopauzes laikā vai līdz četriem gadiem pirms tās. Tipiski vēdera pūšanās simptomi:
Paaugstināts estrogēna līmenis var izraisīt ūdens aizturi, kas savukārt var ierosināt vēdera pūšanos. Citas menopauzes blakusparādības, piemēram, uztura un apetītes pārmaiņas un lēnāka gremošana, var izraisīt to, ka nesagremotajā ēdienā gremošanas traktā uzkrājas gāzes, kas savelk vēderu vai rada diskomfortu. To var pastiprināt ar menopauzi saistītais stress un citi attiecīgajam dzīves posmam raksturīgie veselības stāvokļi.
Lai mazinātu vēdera pūšanos menopauzē, centieties dzert daudz ūdens un atrast jums piemērotu fizisko aktivitāšu daudzumu. Tas ne tikai palīdzēs gremošanai, bet arī uzlabos veselību kopumā. Gan fiziska slodze, gan pietiekama ūdens uzņemšana dienas gaitā palīdz samazināt vēdera pūšanos.
Izvairieties no noteiktām pārtikas produktu grupām, piemēram, no pārmērīga sāls daudzuma, kas izraisa ūdens aizturi un tūsku, un ēdiet vairāk probiotiku, piemēram, jogurtu vai skābētus kāpostus, lai veicinātu veselīgu gremošanu.
Atmetiet smēķēšanu.
Košļājamā gumija var izraisīt gaisa uzkrāšanos gremošanas traktā, un no tās ir jāizvairās. Šāds efekts piemīt arī, piemēram, dažu veidu pupiņām vai trekniem ceptiem ēdieniem.
Vienkārši veidi, kā palīdzēt gremošanai, ir ēšana pa mazākām porcijām, ēdiena kārtīga sakošļāšana un ēšana, sēžot pie galda, nevis ātri norijot pusdienas pa ceļam.
Ar gāzētajiem dzērieniem tiek uzņemts papildu gaiss, kas var veicināt gāzu uzkrāšanos vēderā.
Parasti vēdera pūšanās nerada problēmas, izņemot normālās svārstības organisma procesos. Taču, ja vēdera pūšanās nepazūd vai saglabājas ilgu laiku, tas var liecināt par citām veselības problēmām, kuru risināšanai ir nepieciešama ārsta palīdzība.
Pārtikas alerģijas un noteiktu pārtikas produktu nepanesamība var izraisīt vēdera pūšanos, jo noteikti ēdieni netiek pareizi sagremoti.
Uzturs, kas satur pārāk daudz cukura, pākšaugu vai šķiedrvielu, var izraisīt problēmas, jo nesagremotais ēdiens rada gāzes. Arī jaunu ēdienu izmēģināšana, pirmoreiz apmeklējot citas valstis, bieži kairina kuņģi.
Arī stress var būt sliktas gremošanas cēlonis. Saspringta darba vai ģimenes situācijas dēļ jums var nākties ēst pārāk ātri. Gaisa sarīšanās ēšanas laikā ir izplatīts vēdera pūšanās un gāzu uzkrāšanās cēlonis.
Mazuļi, zīžot krūti, ļoti bieži sarijas pārāk daudz gaisa. Tāpēc viņiem pūšas vēders, un tas var izraisīt kolikas.
Daudzas sievietes atzīst, ka viņām mēnešreižu laikā pūšas vēders. Hormonu disbalanss var palēnināt gremošanas trakta darbību un tādējādi izraisīt vēdera pūšanos.
Vēdera pūšanās var rasties arī grūtniecēm, un simptomi ir līdzīgi kā mēnešreižu laikā.
Tas jau atkal ir noticis: jūs tikko ieturējāt pusdienas, un jums atkal sāp vēders. Šeit sniegti daži padomi un ieteikumi, kā mazināt vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos.
Maiga vēdera masāža, sekojot resnās zarnas izvietojumam, var palīdzēt izvadīt zarnās iestrēgušās gāzes.
Fiziskas aktivitātes, piemēram, apiešana ap kvartālu, var iekustināt zarnas, lai vieglāk izvadītu liekās gāzes. Ir pierādīts, ka regulāras fiziskās aktivitātes arī palīdz mazināt vēdera pūšanos un sāpes mēnešreižu laikā.
Espumisan aktīvā viela simetikons ir pierādīts līdzeklis pret vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos. Viena simetikona deva samazina dažādus ar gāzēm saistītos simptomus, piemēram, gāzu krāšanos vai sāpīgu vēdera pūšanos. Aktīvā viela simetikons izmaina virsmas spriegumu gāzes burbulīšiem, kuri sakrājušies kuņģa un zarnu traktā, un atbrīvo gāzi, kura pēc tam var uzsūkties vai tikt izvadīta.
Vēdera pūšanās un gāzu uzkrāšanās ir normālas parādības. Taču mūsdienu dzīvesveids var prasīt ļoti daudz spēka. Saspringts darbs, centieni atrast laiku vaļaspriekiem, ģimenei un sociālajai dzīvei var izraisīt stresu, tāpat kā pārāk trekni un citādi neveselīgi ēdieni. Mūsu gremošanas sistēma netiek ar to galā, tāpēc veidojas pārāk daudz gāzu, kas var uzkrāties vēderā un radīt sajūtu, ka vēders ir pilns un uzpūties. Diskomforts vēderā un bailes no nekontrolētas gāzu izdalīšanās arī daudziem cilvēkiem izraisa stresu.
Espumisan aktīvā viela simetikons nodrošina uzticamu palīdzību. Simetikons ir pierādīts līdzeklis pret vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos. Viena Espumisan aktīvās vielas deva samazina dažādus ar gāzēm saistītos simptomus, piemēram, vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos.
Simetikons izmaina elastību gāzes burbulīšiem, kuri ir iestrēguši kuņģa un zarnu traktā. Kad šie burbulīši pārsprāgst un no tiem atbrīvojas gāze, to ir vieglāk izvadīt atraugājoties vai caur anālo atveri.
Espumisan granulas ar 125 mg simetikona gāzu izraisīto gastrointestinālo simptomu ārstēšanai.
Uzzināt vairāk