Espumisan® Logo
Espumisan Logo Button closes the side navigation

Kur iegādāties?

Vēdera pūšanās un saslimšanas

Kas ir gastrīts?

Gastrīts ir kuņģa gļotādas iekaisums. Tam var būt daudz cēloņu, un tas var sākties samērā pēkšņi, bet var arī tikpat ātri pazust. Tipiskie simptomi ir sāpes krūtīs un vēderā, asiņu vemšana un vēderā pūšanās. Ja hronisks gastrīts ilgstoši netiek pamanīts, tas var izraisīt citas veselības problēmas. 

Kas ir enterokolīts?

Enterokolīts ir cita saslimšana, kas skar gremošanas traktu. Līdzīgi kā gastrīta gadījumā, iekaist tievās zarnas un resnās zarnas sieniņas un gļotāda, izraisot vairākus simptomus, piemēram, drudzi, pietūkumu vēdera apvidū, sliktu dūšu un gremošanas problēmas. Bērnu gremošanas sistēma vēl nav pilnīgi attīstījusies, tāpēc viņi ir uzņēmīgāki pret baktēriju uzbrukumiem. Šķiet, ka tas pastiprina problēmas. 

Citos gadījumos šo slimību pieaugušajiem var ierosināt infekcijas vai reakcija uz spēcīgām antibiotikām, kas ļauj citām baktērijām uzbrukt novājinātajai gremošanas sistēmai. Antibiotikas arī iznīcina veselīgās un labvēlīgās baktērijas resnajā zarnā, ļaujot citām baktērijām tur iekļūt, izplatīties un izraisīt infekciju.  

Kad rodas gastrīts un enterokolīts?

Gastrītu var izraisīt pretsāpju zāles, piemēram, ibuprofēns, nesena kuņģa operācija vai radioaktīvā terapija. Tādi stāvokļi kā celiakija un pārtikas alerģijas neizraisa gastrītu, taču var pasliktināt tā stāvokli. Gastrītu var saasināt B12 vitamīna deficīts, alkohola un narkotiku lietošana, kā arī augsts stresa līmenis. 

Visbiežākais enterokolīta ierosinātājs ir bakteriāla infekcija. Labi zināmā E. Coli baktērija tiek saistīta ar šo slimību. Antibiotiku lietošana novājina gremošanas sistēmu un iznīcina labvēlīgās zarnu baktērijas, ļaujot attīstīties infekcijai, jo gremošanas sistēma netiek aizsargāta pret uzbrukumiem. Kā minēts iepriekš, tiek uzskatīts, ka maziem bērniem šī slimība rodas tāpēc, ka viņiem imūnsistēma un gremošanas sistēma vēl nav attīstījusies, taču par to ir jāveic plašāki pētījumi. 

Kad vērsties pie ārsta?

Enterokolīta gadījumā ārstam būs jāveic izmeklējumi, tostarp datortomogrāfija, magnētiskās rezonanses attēlveidošana (MRI) un citi attēlveidošanas izmeklējumi. Tāpēc ir ļoti svarīgi vērsties pie mediķiem. Noteikti dodieties pie ārsta, ja jums ir drudzis, pietūcis vēders, caureja, vemšana, nogurums un kopumā slikta pašsajūta. Iespējami vēl citi simptomi, piemēram, rektāla asiņošana.

Lai diagnosticētu gastrītu, ir jāveic asinsanalīzes un kopogramma (fēču analīzes), lai pārbaudītu noteiktu baktēriju klātbūtni un noteiktu diagnozi, tāpēc arī šajā gadījumā ir būtiski vērsties pēc medicīniskas palīdzības. Ārsts arī var veikt rentgena izmeklējumus, lai pārbaudītu dažādu orgānu darbību, piemēram, aknas, aizkuņģa dziedzeri, nieres un žultspūsli. 

Nekavējoties vērsieties pie ārsta, ja jums ir kāds no šiem simptomiem:

Strauja sirdsdarbība
Elpas trūkums
Svīšana
Drudzis un sāpes vēderā
Melnas vai asiņainas fēces
Asiņu vemšana
Reibonis un vājums

Kā novērst gastrīta vai enterokolīta izraisītu vēdera pūšanos?

Kaut gan gastrīta un enterokolīta gadījumā ir nepieciešama plaša ārstēšana un reizēm pat ķirurģiska operācija, ir daži pasākumi, ko varat veikt uztura līmeni, lai veicinātu gremošanu un atbalstītu terapiju. Lai novērstu atūdeņošanos, jādzer daudz šķidruma, un ir svarīgi nodrošināt rehidratāciju. Ēdieni, kas satur daudz šķidruma, papildus nodrošina arī elektrolītus un barības vielas. Tā kā runa ir par zarnu slimībām, labas zarnu veselības veicināšana ir solis pareizajā virzienā. Probiotikas, piemēram, jogurts ar dzīvām baktēriju kultūrām, var veicināt veselīgu zarnu floru. Lai palīdzētu kuņģim, izvairieties no medikamentiem, kuri kairina kuņģi, un atturieties no smēķēšanas un alkohola lietošanas. 

Citi vēdera pūšanās cēloņi

Gāzu veidošanās un arī to izvadīšana ir normāla parādība. Taču tās apmērs un biežums dažādiem cilvēkiem var būtiski atšķirties. Pārmērīgu vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos var izraisīt dažādi cēloņi.

Pārtikas alerģijas un noteiktu pārtikas produktu nepanesamība var izraisīt vēdera pūšanos, jo noteikti ēdieni netiek pareizi sagremoti.

Uzturs, kas satur pārāk daudz cukura, pākšaugu vai šķiedrvielu, var izraisīt problēmas, jo nesagremotais ēdiens rada gāzes. Arī jaunu ēdienu izmēģināšana, pirmoreiz apmeklējot citas valstis, bieži kairina kuņģi.

Arī stress var būt sliktas gremošanas cēlonis. Saspringta darba vai ģimenes situācijas dēļ jums var nākties ēst pārāk ātri. Gaisa sarīšanās ēšanas laikā ir izplatīts vēdera pūšanās un gāzu uzkrāšanās cēlonis.

Mazuļi, zīžot krūti, ļoti bieži sarijas pārāk daudz gaisa. Tāpēc viņiem pūšas vēders, un tas var izraisīt kolikas.

Daudzas sievietes atzīst, ka viņām mēnešreižu laikā pūšas vēders. Hormonu disbalanss var palēnināt gremošanas trakta darbību un tādējādi izraisīt vēdera pūšanos.

Vēdera pūšanās var rasties arī grūtniecēm, un simptomi ir līdzīgi kā mēnešreižu laikā.

Kas palīdz pret vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos?

Jūs nupat ieturējāt sātīgu maltīti un izjūtat pārlieku pilnu sajūtu vēderā. Te būs pāris ieteikumi, kā mazināt vēdera pūšanos un flatulenci: 

Maiga vēdera masāža var palīdzēt gāzu izvadīšanai, kad vēders ir sapūties

Fiziska aktivitāte, piemēram, apiešana ap kvartālu, var iekustināt zarnas, lai vieglāk izvadītu liekās gāzes. 

Espumisan aktīvā viela simetikons ir pierādīts līdzeklis pret vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos. Viena Espumisan aktīvās vielas deva samazina dažādus ar gāzēm saistītos simptomus, piemēram, vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos. Aktīvā viela simetikons izmaina virsmas spriegumu gāzes burbulīšiem, kuri sakrājušies kuņģa un zarnu traktā, un atbrīvo gāzi, kura pēc tam var uzsūkties vai tikt izvadīta.

Espumisan® – mazina vēdera pūšanos!

Vēdera pūšanās un gāzu uzkrāšanās ir normālas parādības. Taču mūsdienu dzīvesveids var prasīt ļoti daudz spēka. Saspringts darbs, centieni atrast laiku vaļaspriekiem, ģimenei un sociālajai dzīvei var izraisīt stresu, tāpat kā pārāk trekni un citādi neveselīgi ēdieni. Mūsu gremošanas sistēma netiek ar to galā, tāpēc veidojas pārāk daudz gāzu, kas var uzkrāties vēderā un radīt sajūtu, ka vēders ir pilns un uzpūties. Diskomforts vēderā un bailes no nekontrolētas gāzu izdalīšanās arī daudziem cilvēkiem izraisa stresu. 

Espumisan aktīvā viela simetikons ir pierādīts līdzeklis pret vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos. Simetikons ir pierādīts līdzeklis pret vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos. Viena Espumisan aktīvās vielas deva samazina dažādus ar gāzēm saistītos simptomus, piemēram, vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos. 

Simetikons izmaina elastību gāzes burbulīšiem, kuri ir iestrēguši kuņģa un zarnu traktā. Kad šie burbulīši pārsprāgst un no tiem atbrīvojas gāze, to ir vieglāk izvadīt atraugājoties vai caur anālo atveri. 

Espumisan® - dažādas zāļu formas jūsu vajadzībām

image-lineup-5-global_Esp_Caps_40_LV

Espumisan®
40 mg kapsulas

Mazina vēdera pūšanos, ko izraisa lielas un treknas maltītes, jutīgums pret pārtikas produktiem, stress un mēnešreizes.

Uzziniet vairāk
image-lineup-1-global-Esp_100mg_ml_emulsion_LV

Espumisan®
100 mg/ml emulsija

Viegli norijama emulsija ar gāzu uzkrāšanos saistītu stāvokļu ārstēšanai no pirmajām dzīves nedēļām.

Uzziniet vairāk
image-lineup-2-global-Esp_L_LV

Espumisan®
40 mg/ml emulsija

Viegli norijama emulsija ar 40 mg/ml simetikona.

Uzziniet vairāk
image-lineup-3-global-Esp_Easy_LV

Espumisan®
Easy 125 mg granulas

Inovatīvs preparāts granulu formā vienkāršai un neuzkrītošai gāzu uzkrāšanās kontrolei arī ārpus mājām, neuzdzerot ūdeni.

Uzziniet vairāk

Espumisan® TV reklāma

Play Video
lt_LTLithuanian