Espumisan® Logo
Espumisan Logo Button closes the side navigation

Kur iegādāties?

Vēdera pūšanās un stress

Vai stress var izraisīt vēdera pūšanos?

Mēs dzīvojam straujā pasaulē ar daudziem izaicinājumiem, kurus vecākas paaudzes pat nespēja iztēloties. Ja jūsu organisms uz stresu reaģē ar vēdera pūšanos, ziniet, ka tā notiek ne tikai ar jums. Gan vīrieši, gan sievietes kādā brīdī pieredz vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos. Mūsu ķermenis ir apbrīnojama sistēma, kas spēj ēdienu pārvērst enerģijā. Ja šajā procesā kuņģa un zarnu traktā veidojas pārāk daudz gāzu, vēderā rodas uzpūšanās un smaguma sajūta. Bet kādi tam ir cēloņi? Vai to var izraisīt arī stress? 

Kā stress izraisa vēdera pūšanos?

Mūsdienu dzīvesveids ir ļoti saspringts, mēs strādājam arī pa naktīm, lai pabeigtu projektus, ēdam vēlu vakarā pēc garas darbadienas vai pēc darba baudām pārāk daudz alkoholisko dzērienu. Reizēm drudžainā dienā mēs pusdienas apēdam dažās brīvajās minūtēs un stāvot kājās. Vai mēs apēdam ko neveselīgu, lai vienkārši uzņemtu tik vajadzīgo enerģiju pirms svarīga uzdevuma vai sanāksmes. 

Pienākumi darbā un mājās var izraisīt stresu, un slikts uzturs var saasināt gremošanas problēmas. Ikviens ir pieredzējis haotiskas dienas, kad skrienam pakaļ bērniem, ātri kaut ko apēdam starp saimniecības darbiem un bērnu audzināšanu vai mirklī, kad mazulis uz 15 minūtēm ir iesnaudies un mums beidzot ir laiks paēst. Pilnvērtīgai un piepildītai mājas dzīvei ir tik daudz priekšrocību, bet tā var arī radīt papildu stresu, un var nebūt iespējas ieturēt regulāras ēdienreizes. Bieži pirmajā vietā ir rūpes par to, lai visi ģimenes locekļi mājās justos laimīgi, un veselīga gremošana paliek otrajā plānā. Neatkarīgi no dzimuma, vēdera pūšanās un bailes no nekontrolētas gāzu izdalīšanās var radīt lielu stresu ikdienā.

Trauksme un vēdera pūšanās

Kaut gan uzturs noteikti ir svarīgs faktors, visu veidu stress – gan mājās, gan darbā – var veicināt vispārēju trauksmes sajūtu. Tā savukārt var ierosināt vēdera pūšanos. Kā liecina daudzi zinātniskie pētījumi, no tās cieš līdz 30% amerikāņu. Trauksmei saglabājoties, organisms cenšas reaģēt fiziskā līmenī un var negatīvi ietekmēt gremošanas sistēmas nervus. Tas var izraisīt, piemēram, kairināto zarnu sindromu.

Citi vēdera pūšanās cēloņi

Gāzu veidošanās un arī to izvadīšana ir normāla parādība. Taču tās apmērs un biežums dažādiem cilvēkiem var būtiski atšķirties. Pārmērīgu vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos var izraisīt dažādi cēloņi.

Vēdera pūšanās un gāzu veidošanās mehānismi ir sarežģīti. Vidēji cilvēka kuņģa un zarnu traktā jebkurā brīdī ir ap 100–200 cm3 gāzu. Gāzu apjoms pieaug, piemēram, norijot gaisu un dzerot gāzētus dzērienus. Parasti šīs gāzes uzsūcas asinsritē, un mēs tās izelpojam. Vai arī tās vienkārši tiek izvadītas caur anālo atveri. Ja šī sistēma tiek izjaukta, liekās gāzes var uzkrāties kā mazi burbulīši, radot vēdera pilnuma un uzpūšanās sajūtu.

Pārtikas alerģijas un noteiktu pārtikas produktu nepanesamība var izraisīt vēdera pūšanos, jo noteikti ēdieni netiek pareizi sagremoti.

Uzturs, kas satur pārāk daudz cukura, pākšaugu vai šķiedrvielu, var izraisīt problēmas, jo nesagremotais ēdiens rada gāzes. Arī jaunu ēdienu izmēģināšana, pirmoreiz apmeklējot citas valstis, bieži kairina kuņģi.

Daudzas sievietes atzīst, ka viņām mēnešreižu laikā pūšas vēders. Hormonu disbalanss var palēnināt gremošanas trakta darbību un tādējādi izraisīt vēdera pūšanos.

Vēdera pūšanās var rasties arī grūtniecēm, un simptomi ir līdzīgi kā mēnešreižu laikā.

Kā tikt galā ar stresa izraisītu vēdera pūšanos?

Pētījumos ir pierādīts, ka lielāka fiziskā aktivitāte veicina gremošanu un palīdz izvadīt iestrēgušās gāzes. Tas var būt labs padoms ikvienam, kurš ilgas stundas pavada, sēžot pie galda, vai kā citādi piekopj mazkustīgu dzīvesveidu. Pat neliels fiziskās aktivitātes pieaugums ne tikai sniegs daudzus ieguvumus veselībai, bet, kā pierādīts, arī palīdzēs no gremošanas sistēmas izvadīt gāzes un novērsīs to uzkrāšanos. 

Ja zināt, kāpēc jums pūšas vēders, pirmais solis ir novērst pūšanās cēloņus. 

Kas palīdz pret vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos?

Tas jau atkal ir noticis: jūs tikko ieturējāt pusdienas, un vēderā atkal ir pilnuma sajūta. Šeit sniegti daži padomi un ieteikumi, kā mazināt vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos. 

Maiga vēdera masāža, sekojot resnās zarnas izvietojumam, var palīdzēt izvadīt zarnās iestrēgušās gāzes.

Fiziskas aktivitātes, piemēram, apiešana ap kvartālu, var iekustināt zarnas, lai vieglāk izvadītu liekās gāzes. Ir pierādīts, ka regulāras fiziskās aktivitātes arī palīdz mazināt vēdera pūšanos mēnešreižu laikā. 

Espumisan ir pierādīts līdzeklis pret vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos. Viena Espumisan deva samazina dažādus ar gāzēm saistītos simptomus, piemēram, gāzu uzkrāšanos vai vēdera pūšanos. Aktīvā viela simetikons izmaina virsmas spriegumu gāzes burbulīšiem, kuri sakrājušies kuņģa un zarnu traktā, un atbrīvo gāzi, kura pēc tam var uzsūkties vai tikt izvadīta.

Espumisan
Fiziskas aktivitātes
Maiga vēdera masāža

Espumisan® – mazina vēdera pūšanos!

Vēdera pūšanās un gāzu uzkrāšanās ir normālas parādības. Taču mūsdienu saspringtais dzīvesveids var prasīt ļoti daudz spēka. Saspringts darbs, centieni atrast laiku vaļaspriekiem, ģimenei un sociālajai dzīvei var izraisīt stresu, tāpat kā pārāk trekni un citādi neveselīgi ēdieni. Mūsu gremošanas sistēma netiek ar to galā, tāpēc veidojas pārāk daudz gāzu, kas var uzkrāties vēderā un radīt sajūtu, ka vēders ir pilns un uzpūties. Diskomforts vēderā un bailes no nekontrolētas gāzu izdalīšanās arī daudziem cilvēkiem izraisa stresu. 

Espumisan aktīvā viela simetikons nodrošina uzticamu palīdzību. Simetikons ir pierādīts līdzeklis pret vēdera pūšanos un gāzu uzkrāšanos. Viena Espumisan aktīvās vielas deva samazina dažādus ar gāzēm saistītos simptomus, piemēram, gāzu uzkrāšanos vai vēdera pūšanos. 

Espumisan aktīvā viela simetikons izmaina elastību gāzes burbulīšiem, kuri ir uzkrājušies ēdiena masā kuņģa un zarnu traktā. Kad šie burbulīši pārsprāgst un no tiem atbrīvojas gāze, tā var viegli uzsūkties zarnu sieniņās un tikt izvadīta atraugājoties vai caur anālo atveri.

packshot-4-global_Esp_Easy_LV

Espumisan® Easy 125 mg granulas

Espumisan granulas ar 125 mg simetikona gāzu izraisītu gastrointestinālo simptomu ārstēšanai.

Uzzināt vairāk

Espumisan® - dažādas zāļu formas jūsu vajadzībām

image-lineup-5-global_Esp_Caps_40_LV

Espumisan®
40 mg kapsulas

Mazina vēdera pūšanos, ko izraisa lielas un treknas maltītes, jutīgums pret pārtikas produktiem, stress un mēnešreizes.

Uzziniet vairāk
image-lineup-1-global-Esp_100mg_ml_emulsion_LV

Espumisan®
100 mg/ml emulsija

Viegli norijama emulsija ar gāzu uzkrāšanos saistītu stāvokļu ārstēšanai no pirmajām dzīves nedēļām.

Uzziniet vairāk
image-lineup-2-global-Esp_L_LV

Espumisan® L
40 mg/ml

Viegli norijama emulsija ar 40 mg/ml simetikona.

Uzziniet vairāk

Espumisan® TV reklāma

Play Video
lt_LTLithuanian